16 Березня 2023 в 20:44
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Європарламент ухвалив закон про цифрові гаманці

криптовалюты
Share this page to Telegram

Європейський парламент голосами 418 «за» і 103 «проти» з 24 «утриманими» ухвалив законопроєкт про систему цифрової ідентифікації.

Реалізація ініціативи передбачає використання доказів із нульовим розголошенням (ZKP) для захисту конфіденційності громадян ЄС – технологія перевірятиме місце розташування без розкриття додаткових відомостей.

Документ передбачає створення цифрового гаманця для кожного громадянина ЄС. Він дозволить зберігати та керувати ідентифікаційними даними, зокрема для отримання державних послуг.

За словами депутата Європарламенту від соціалістичної партії Романа Єрковича, ZKP має узгоджуватися із Загальним регламентом ЄС із захисту даних.

Після ухвалення законопроєкту очікуються переговори з Радою Європи щодо можливих поправок.

Представники International Association for Trusted Blockchain Applications у відкритому листі висловили стурбованість щодо затвердженої системи цифрової ідентифікації.

У ньому оскаржено видалення тексті регламенту розділу, присвяченого електронним бухгалтерським книгам. Учасники організації впевнені, що вони необхідні для створення європейської цифрової інфраструктури, стійкої до кібератак.

Нагадаємо, у грудні 2022 року Єврокомісія повідомила про плани зобов’язати постачальників віртуальних активів передавати дані клієнтів до місцевих податкових органів.

Раніше Національні збори Франції ухвалили низку нових правил для ліцензування та реєстрації криптовалютних компаній.

Законопроєкт набув більш м’якої форми, ніж передбачалося в перших поправках. Місцеві криптокомпанії зобов’яжуть проходити серйозніший процес реєстрації, ніж зараз пропонує Комісія з нагляду за фінансовим ринком Франції.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар