ЕЦБ

ЄЦБ позиціонуватиме цифровий євро як засіб для платежів, а не заощаджень

Член виконавчої ради Європейського Центрального банку вважає, що якщо державна цифрова валюта використовуватиметься для заощадження, це завдасть шкоди банкам та фіатному євро.

Фабіо Панетта (Fabio Panetta) в ході виступу в Королівському інституті міжнародних та стратегічних досліджень Елькано в Мадриді заявив, що державна цифрова валюта має бути привабливим засобом платежу, але його властивості мають завадити йому стати інструментом для захисту від інфляції та накопичення капіталу. Інакше він стане загрозою для приватних банків та фіатної валюти. Тому при випуску державної цифрової валюти слід враховувати цей аспект.

“Оскільки люди починають більше використовувати готівку як засіб заощадження, а не як засіб платежу, державна цифрова валюта повинна дозволити їм використовувати гроші центрального банку як засіб обміну в цифрову епоху”.

На думку Панетти, державна цифрова валюта та фіатні гроші доповнюватимуть одна одну. Це дозволить грошам центрального банку залишатися фінансовим якорем для платіжної екосистеми. Член правління ЄЦБ зазначив, що фіатні гроші все менше використовуються для оплати товарів та послуг, оскільки споживачі все частіше здійснюють платежі через Інтернет. За його словами, інтернет-продаж у зоні євро зріс удвічі з 2015 року і зараз для платежів використовується лише близько 20% готівки, у порівнянні з 35% 15 років тому.

Євросоюз, на відміну від США, Китаю та інших країн, дотримується обережної політики щодо запуску державної цифрової валюти, не допускаючи заподіяння шкоди бізнесу. Для цього наприкінці жовтня було сформовано консультаційну групу із запуску цифрової валюти ЦП з експертами з бізнес-спільноти. При лояльності, що здається, ЄЦБ не має наміру передавати випуск державної цифрової валюти приватним компаніям.

Не всі європейські банки однаково підтримують запуск цифрової валюти ЦП. Керівник відділу цифрового регулювання BBVA у Мадриді Пабло Урбіола (Pablo Urbiola) вважає, що рівень попиту на державну цифрову валюту поки що не визначений, і незрозуміло, чи потрібна вона за великої кількості фінансових інструментів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.