ЕЦБ

ЄЦБ озвучив план з інтеграції цифрового євро до фінансової системи спілки

Європейський Центробанк протягом багато часу відмовлявся від розробки власного токена (CBDC). Проте вже торік концепція цифрового євро вийшла на перший план, і регулятор серйозно замислився над створенням інноваційного платіжного інструменту.

За словами Фабіо Панетти, який входить до виконавчої ради Європейського Центробанку, токен можна використовувати як платіжний засіб на території спілки. CBDC стане частиною фінансової системи ЄС, заявив чиновник під час свого виступу у мадридському інституті Elcano Royal.

Готівка з часом перестане бути популярним інструментом для оплати товарів та послуг, оскільки економіка стрімко цифровізується. Свого часу поштові марки перестали бути потрібними, оскільки електронний пост та інтернет завоювали ринок.

Ще в липні ЄЦБ анонсував масштабну роботу щодо аналізу наслідків розробки цифрової версії євро. Однак тоді Фабіо Панетта сумнівався, що CBDC зможе відтіснити готівку.

Тепер же він припускає, що цифрова валюта може якісно трансформувати європейський фінансовий сектор і підірвати домінантні позиції як фіатних грошей, так і приватних платіжних систем.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *