цифрові активи

Як у РФ незаконно виводяться цифрові активи у готівку

Згідно з приблизними оцінками, у РФ здійснюється угод з переведення в готівку віртуальних активів у фіат приблизно на 80 мільярдів доларів на рік. Майже всі угоди відбуваються у сірій зоні, тобто не зовсім законним способом.

Як відомо, звернення цифрових активів до досі не врегульовані в правовому полі. Тому криптовалютні біржі та обмінники, а також P2P майданчики працюють поза законом. Причому у федеральних органах влади немає поки що чіткого розуміння, як цю сферу взагалі регулювати.

Через такі правові неясності всі компанії, які пропонують клієнтам провести обмін криптовалюти на фіати, реєструються в інших країнах. Водночас поки що немає чіткого покарання і за те, що проводиться обмін криптовалюти на готівку. Загалом, з одного боку, такий обмін не повністю заборонений, а з іншого, не врегульований. Тому всі угоди перебувають у сірій зоні.

На жаль, від такого стану справ страждають звичайні клієнти. Адже всі криптовалютні обмінники не мають реєстрації у РФ, і часто фіксувалися випадки, коли користувачі подавали скарги на них через порушення умов угоди, але жодної допомоги їм суди не надавали.

Суди просто не розглядають скарги, оскільки немає законів, що регулюють діяльність криптовалютних обмінників та платформ. У такій ситуації можна порадити проводити операції обміну через криптовалютні біржі, оскільки вони мають більше документів, що регулюють їхню діяльність.

Усі проблеми можуть вирішити лише юридичні правила та закони. Необхідно створювати легальну базу для криптовалютних обмінників, щоб вони могли реєструватися, та сплачувати податки зі своєї діяльності. У цій ситуації багато залежить від позиції чиновників ЦБ РФ, але він ставиться вороже до криптовалют взагалі.

Можливо з’явиться новий орган, який і займатиметься вирішенням цих питань. Коли саме він з’явиться і якими будуть його функції, незрозуміло. Потрібно ще й вирішити питання ліцензування криптовалютних бірж на території РФ. Все це можна зробити швидко, але поки що тільки чиновники розробили дорожню карту з регулювання криптовалют.

Можливо до кінця року проблему буде вирішено, і тоді операції з обміном криптовалюти на фіат будуть законними.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.