Bitcoin

Як падала вартість біткоіна за останній рік

13 травня стався найбільший за останні місяці падіння котирувань головної криптовалюти. З березня минулого року з першою цифровою монетою таке відбувалося вже кілька разів.
У ніч на 13 травня ціна біткоіна на криптобіржі Binance падала на 17%. Курс головної криптовалюти вперше за 11 тижнів опускався до $ 46 тис. На 20:10 перша цифрова монета торгується на рівні $ 48,2 тис, а її капіталізація становить $ 901 млрд. За останній рік це не перше подібне падіння ціни біткоіна.

На початку березні минулого року головна криптовалюта торгувалася на рівні $ 8,5 тис., проте вже до середини місяця її вартість впала на 40% (до $ 5,1 тис). Після цього цифрова монета відновилася і почала зростати. Влітку 2020 року публічна аналітична компанія MicroStrategy інвестувала в криптовалюту $ 250 млн. А восени того ж року біткоіни придбала компанія Square. Зростання тривало до середини січня 2021 року. Тоді біткоін досяг позначки в $ 40 тис. і знову завалився за кілька днів на 17% (до $ 33 тис). До кінця місяця криптовалюта подешевшала до $ 30 тис., а потім знову почала зростати.

Наступний цикл зростання тривав до кінця лютого поточного року. Він відбувався на тлі покупки першої цифрової монети інституційними інвесторами. Тоді про рішення купити біткоіни заявила Tesla, The Motley Fool і інші компанії, а Visa анонсувала випуск власної системи (API) для покупки криптовалюти, яка буде інтегрована банками. На тлі цих та інших новин біткоін 22 лютого досяг локального максимуму на позначці $ 57,6 тис. і відразу ж перейшов до зниження. Протягом наступних двох тижнів ціна криптовалюти впала на 23% (до $ 44 тис).

У березні котирування знову перейшли до зростання на тлі новин про те, що PayPal планує купити сервіс для зберігання криптовалюти і до середини місяця біткоін виріс до рекордного значення в $ 61,3 тис. Після цього вартість цифрової монети почала знижуватися та опустилася до $ 51,4 тис. до кінця місяця. Біткоін повернувся до зростання 24 березня, коли Tesla оголосила про продажі своїх електромобілів за біткоіни. На цій хвилі зростання криптовалюти до середини квітня досягла історичного максимуму на позначці $ 64,8 тис. Потім котирування почали знижуватися і до кінця квітня біткоін подешевшав на 24% (до $ 48,9 тис).

Останнє зниження котирувань було викликано заявою генерального директора Tesla Ілона Маска про те, що автовиробник тимчасово відмовляється від приймання біткоіна як засобу платежу. За його словами, Tesla не може дозволити собі завдавати шкоди навколишньому середовищу, тому не братиме криптовалюту в якості оплати до тих пір, поки її майнінг не почне здійснюватися за допомогою поновлюваних джерел енергії. Пізніше Маск назвав божевільним кількість електроенергії, що споживає біткоін.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *