цифрова гривня

Випробування цифрової гривні в Україні

Згідно з опублікованою заявою заступника прем’єр-міністра України та одночасно голови Міністерства цифрової трансформації Михайла Федорова, в країні розглядається одним з можливих варіантів тестового випробування цифрової гривні оплата заробітної плати співробітників міністерства.

Ця інформація була опублікована інформаційним агентством TSN. За словами Федорова:

«Ми розглядаємо цифрову гривню і способи її тестування. І одним з перших в списку стоїть спосіб використання нашої CBDC в області виплати заробітних плат працівникам Міністерства цифрової трансформації ».

Міністр наголошував, що в рамках розгляду тестових запусків використання цифрової гривні, в міністерстві вирішили використовувати тільки локальні невеликі сценарії, які легко піддаються контролю. Варіант виплати заробітної плати співробітникам у цьому випадку підходить в кращому випадку. До того ж було вирішено не йти за прикладами інших країн, особливо Китаю, де цифровий юань тестується в масштабах столиці та великих банків.

За словами міністра також: цифрова гривня в країні і її використання буде мати величезний потенціал. Смарт-контракти дозволять налагодити точний розподіл бюджету та стеження за його використанням. Наприклад, цільове обмеження використання субсидій і так далі. Також прийняття цифрової гривні допоможе адаптивність населення до цифрових валют. Оскільки українці перебувають на першому місці серед країн світу за цим показником, то проблем з цим не повинно виникнути. Однак, все буде залежати від технічної реалізації проєкту.

В Україні було прийнято рішення про випуск власної цифрової валюти центрального банку цифрової гривні буквально недавно, після підписання закону «Про платіжні послуги«. Закон повинен забезпечити здійснення оновлення та розвитку ринку платіжних послуг і цифрової економіки України в цілому. Також прийнятий закон спрямований на адаптацію області платежів України з Європейським Союзом. Закон дозволяє з’явитися новим учасника ринку платіжних послуг – платіжних сервісів електронних грошей, філіям іноземних платіжних установ і постачальникам послуг під систему. Всі вони об’єднаються в рамках концепції відкритого банкінгу (Open banking), який запрацює у 2023 році.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *