17 Травня 2023 в 07:03
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Використання технології DLT на фінансових ринках допоможе заощадити $100 млрд.

DLT
Share this page to Telegram

У звіті Глобальної асоціації фінансових ринків (GFMA) представники організації закликали регуляційні органи переглянути свої погляди на одну інновацію, що лежить в основі криптовалют. “Технологія розподіленого реєстру (DLT) обіцяє стимулювати зростання фінансового сектора”, – заявив виконавчий директор установи Адам Фаркас.

За його запевненнями, вона може добре спрацювати для управління заставним забезпеченням, токенізації активів і ринків суверенних облігацій. Згідно з дослідженням TradFi, фінансові ринки на основі DLT дадуть можливість заощадити до $100 млрд витрат на рік.

“Цей потенціал не слід ігнорувати чи забороняти там, де вже існують заходи нормативного нагляду та забезпечення стійкості”, – додав Фаркас. Він закликав до негайного формування злагодженої міжнародної структури, що дозволяє об’єднати ринки на основі технології розподіленого реєстру.

На думку фахівця, вивільнення заставного забезпечення, непогашеного в таких галузях, як деривативи та кредитування цінними паперами, може заощадити величезну суму коштів. Він зазначив, що ці сотні мільярдів фінансових ресурсів на ринку вартістю близько $19 трлн матимуть велике значення.

Фаркас також додав, що використання смартконтрактів для автоматизації процесів розрахунків та корпоративних дій для дроблення та злиття акцій може дозволити заощадити ще близько $15 млрд — $20 млрд експлуатаційних витрат. Аналітики відзначили, що дані заяви відображають зростальний ентузіазм традиційних фінансових гравців щодо використання технології розподіленого реєстру.

Раніше повідомлялося, що компанія Euroclear, що базується у Брюсселі (Бельгія), запланувала запуск платформи для торгівлі облігаціями на базі DLT. Європейський центральний банк (ЄЦБ) також вивчає, як покращити взаємодію систем фінансових розрахунків із децентралізованою технологією.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар