Волатильність криптовалют

Волатильність криптовалют

Волатильність відноситься до швидких рухів і відхилень, які криптовалюта, наприклад, Bitcoin, здійснює на ринку. Цей рух відбувається вгору і вниз по ціновому діапазоні. Переміщення відбувається у швидкому темпі та відбувається з великою частотою. Коливання цін очікуються на будь-який актив. Але швидкі та сильні рухи цін, а іноді і дуже несподівані, можна розглядати як волатильні.

В цьому плані криптовалюта є одними з найбільш нестабільних інвестиційних активів. Найчастіше волатильність вимірюється різними індексами. Наприклад, існує індекс волатильності BitcoinBVOL. Ця цифра вимірює рух фондового ринку за 30-денний період. Розглянемо поняття волатильності ближче, а також розберемо питання, чому ринок криптовалют багато в чому перевершує волатильність фондового ринку.

Що собою являє волатильність?

Для визначення цього поняття варто враховувати два феномени: історична нестабільність і волатильність. Вони тісно пов’язані, але історична волатильність дивиться назад, а волатильність – вперед. З цієї причини керівники центральних банків вважають за краще покладатися на другий вид, коли це можливо.

Волатильність фінансової ціни означає інтенсивність коливань, що впливають на цю ціну. У той час як волатильність є способом кількісної оцінки волатильності фінансової ціни на перспективу і полягає в тому, щоб вивести показник волатильності з цін її опціонів.

Нестійкість основних фінансових цін часто розуміється або сприймається як міра ризику. Волатильність дійсно є одним з найбільш важливих індикаторів ризику, доступних учасникам і спостерігачам за ринком. Однак це також сам по собі торговельний ринковий інструмент. Чим більш волатильним є актив, тим швидше, сильніше і з більшою частотою його ціна рухається вгору і вниз.

Чому криптовалюта настільки нестабільна?

Нестабільність Bitcoin є суттєвою перепоною на його шляху до визнання громадськістю та державними регуляторами. Те ж саме відбувається і з іншою частиною ринку криптовалют. Фактично, багато альткоїнів часто навіть більш мінливі, ніж BTC. Для пояснення цього можна виділити кілька причин.

  • 1) Bitcoin і криптовалюта не регулюються

Весь ринок криптовалют і всі цифрові криптовалютні активи позбавлені будь-якого зв’язного та універсального регулювання і класифікації. У деяких країнах BTC і криптовалюти вважаються валютами, іншими приватними грошима, а в більшості інших країн вони вважаються активами. І тому вони по-різному класифікуються, оподатковуються та оцінюються.

А коли справа доходить до регулювання, ми не просунулися далі створення єдиних правил у всьому ЄС, глобально або навіть від країни до країни. Це означає, що з’являється додаткова невизначеність і відсутність ясності, що може викликати більшу волатильність.

  • 2) Домисли і припущення

Один з ключових чинників зростання будь-якого активу – спекуляції. Спекуляція в основному концептуалізує фази надії та жадібності, через які може пройти будь-який інвестор. Тут ми розглядаємо інвестиційні можливості як короткі та рідкісні. Тому, коли з’являється можливість, ми повинні діяти швидко, перш ніж ми її втратимо. Це викликає швидкі рухи і спонукає інших наслідувати їхній приклад. Через це збільшується число швидких і великих рухів BTC і криптовалют.

  • 3) Криптовалютна індустрія привертає більш молоду і незрілу аудиторію

Не так давно інвестування в акції було рідкістю, чимось, чим займалися не всі. Або ж люди, які працювали на фондових або фінансових ринках.

Це було не так, як сьогодні, коли акції часто є частиною набагато більшої групи людей, що складають загальний портфель. Але все ж фондовий ринок і ринок криптовалют мають абсолютно різну вікову демографію.

Криптовалютний ринок – це онлайн-звір, що привертає людей з усього світу з будь-яким достатком, досвідом і віком. Є багато молодих початківців інвесторів, яких привабили Bitcoin і альткоїн. Це, своєю чергою, формує ринок і його волатильність.

  • 4) Серйозні криптографічні зломи залишають шрам на ринку

Одна з інших важливих причин, чому ринок Bitcoin нестабільний, пов’язана з великою кількістю зломів криптовалюта і цифрових сервісів. І приголомшлива кількість вкрадених коштів.

Продаж і торгівля криптовалютами – це глобальне онлайн-явище, що приваблює в цей простір всі типи гравців. Це призвело до численних зломів, шахрайства та крадіжок, від яких страждає ринок криптовалют. Викликає великі падіння і руху цін. Явище має хвильовий ефект, викликаючи додатковий страх і більш сильні рухи цін.

  • 5) Ринок криптовалюти все ще молодий і розвивається.

Bitcoin існує вже багато років, але торгівля монетами та іншими криптовалютними активами дійсно не розвивалася в будь-яких серйозних обсягах ще кілька років тому.

Ринок криптовалюти все ще перебуває в зародковому стані в порівнянні з торгівлею такими товарами, як золото, яка існує вже тисячі років і торгується по всьому світу протягом останніх 50 років. Він росте з кожним днем.

Для порівняння, фондовий ринок в тій чи іншій формі існує з 1600-х років, а торгується на різних фондових біржах приблизно з 1773 року. З порівняння можна побачити, що за великим рахунком часу пройшло занадто мало і толком нічого не змінилося для криптовалюти в суспільстві. У міру розвитку цифрових монет, ймовірно, волатильність цін стане меншою.

Позитивні аспекти волатильності

Багато в чому волатильність може бути ризикованою і шкідливою частиною світу торгівлі криптовалютою. Однак, чим більш волатильним є актив, тим більше руху, і це може бути надзвичайно прибутковим для найуспішніших трейдерів.

Можна відстежувати рух BTC або інших активів за допомогою онлайн-інструментів, а потім торгувати, коли ціна буде відповідною. Не без великих ризиків, а й з великим прибутком. Це дозволяє залучити різні типів інвесторів, тих, у кого є великий або невеликий попередній інвестиційний досвід. Це створює хорошу інвестиційну можливість.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *