юань

Влада Китаю попередила про випадки шахрайства з цифровим юанем, що почастішали.

Влада району Сюн’ань попередила громадян про випадки шахрайства з використанням цифрового юаня (eCNY). Зловмисники видають себе за представників державних органів, аби отримати доступ до засобів жертв.

Адміністрація району наголосила, що e-CNY «знаходиться на експериментальній стадії розробки». Користувачам рекомендували завантажувати цифрові гаманці виключно з перевірених джерел на кшталт сайтів авторизованих банківських установ.

Влада застерегла громадян від шахраїв, які, представляючись співробітниками прокуратури чи поліції, намагаються отримати доступ до реквізитів банківських карток, паролів, а також просять завантажити підозріле програмне забезпечення.

«Цифровий юань є законним платіжним засобом, еквівалентним готівковим грошам. Будь-які пропозиції, пов’язані з використанням e-CNY для отримання прибутку або інвестиціями у “біржі цифрового юаня”, є шахрайськими», – йдеться у повідомленні.

Раніше китайські правоохоронці заарештували жінку, підозрювану в шахрайстві на суму $47 000 з використанням e-CNY, повідомляє Bloomberg. На початку листопада вона зателефонувала жертві й, представившись поліцейською, виманила в неї особисті дані, включаючи номер ID-картки, відомості про банківський рахунок та фотографію особи.

Підозрювана зареєструвала на ім’я жертви гаманець для цифрового юаня та перевела на нього кошти з банківського рахунку. Після цього вона вивела викрадені гроші на власний електронний гаманець.

Сюн’ань став одним із перших районів Китаю, в якому влада провела випробування e-CNY.

Нагадаємо, станом на жовтень 2021 року близько 140 млн осіб відкрили гаманці для цифрового юаня і використали його для транзакцій на загальну суму близько 62 млрд. CNY (~$9,7 млрд.).

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.