Tencent

Влада Китаю хоче перешкодити угоді по злиттю підконтрольних Tencent компаній

В угоді беруть участь два провідних китайських сайти стрімінгу відеоігор Huya і DouYu.

Антимонопольний орган Китаю (SAWR) має намір призупинити операцію компанії Tencent по злиттю двох провідних сайтів стрімінгу відеоігор в країні – Huya і DouYu. Про це повідомили Reuters з посиланням на джерела.

Tencent не виконала антимонопольних вимог SAMR про відмову від виняткових прав. В результаті цього, за даними ЗМІ, регулятор планує призупинити операцію Tencent по злиттю двох найбільших сайтів для стрімінгу в Китаї. У сукупності у Huya і DouYu – понад 300 млн користувачів, а ринкова частка платформ в країні становить майже 90%.

Tencent вперше оголосила про злиття Huya і DouYu торік в рамках плану з оптимізацій своїх часток у компаніях. Tencent – найбільший власник Huya і тримає 36,9% її акцій, а також володіє більш ніж однією третиною DouYu. Обидві компанії котируються на фондових біржах США, а їх сукупна ринкова вартість становить $ 6 млрд.

Раніше Tencent, а також ряд інших технологічних компаній, привернули увагу китайських регуляторів. Влада звернула увагу на наявність в їх бізнесі серйозних проблем, які необхідно усунути.

Нагадаємо, що в грудні компанія-власник сервісу TikTok пред’явила позов до холдингу Tencent у зв’язку з передбачуваною монополією на його платформах WeChat і QQ. Вона зажадала, щоб Tencent припинив свої дії й виплатив компенсацію в розмірі 90 млн юанів ($ 14 млн).

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.