біткоін

Влада Індії заявила про відсутність планів щодо визнання біткоїну валютою

Уряд Індії не планує визнавати біткоїн валютою і не збирає дані про транзакції з активом. Про це в ході зимової сесії парламенту заявила міністр фінансів Нірмала Сітхараман.

Серед інших законопроєктів парламентарі мають розглянути закон про регулювання криптовалют, який імовірно представлять до лютого 2022 року.

За інформацією ЗМІ, уряд запропонує заборону використання криптовалют для здійснення платежів, але дозволить торгувати та зберігати як активи, як акції, облігації та золото.

Пізніше з’явилися повідомлення про плани влади заборонити більшість приватних криптовалют. Про внесення подібної пропозиції стало відомо ще у вересні 2020 року, у березні ЗМІ заявили про можливість кримінального переслідування за володіння криптовалютами. Тоді Сітхараман такі наміри уряду спростувала.

Попри правову невизначеність щодо криптовалют біткоін-біржа, що базується в Сінгапурі, Coinstore розширила діяльність платформи та додатку на Індію. Компанія також анонсувала відкриття офісів у трьох містах – Бангалорі, Нью-Делі та Мумбаї.

На наймання персоналу, маркетинг та розробку продуктів для індійського ринку в Coinstore виділили $20 млн.

“Були політичні хитання, але ми сподіваємося, що все буде добре, і ми оптимістичні в тому, що індійський уряд розробить здорові правила для криптовалюти”, – прокоментував ситуацію представник біржі.

У перший день парламентської сесії уряду також надійшли питання щодо планів запровадження цифрової валюти центрального банку (CBDC), згідно з The Economic Times.

Міністерство фінансів у відповіді поінформувало законодавців, що Резервний банк Індії (RBI) розробляє поетапну стратегію впровадження CBDC та вивчає варіанти використання.

Щодо мотивів запуску національної цифрової валюти у відомстві заявили:

«Мета створення цифрової валюти в тому, щоб забезпечити значні вигоди, такі як зниження залежності від готівки, вищий сеньйораж шляхом зниження операційних витрат та розрахункових ризиків».

У відомстві зазначили, що RBI у жовтні вніс на розгляд парламенту поправки до Закону про Резервний банк 1934 року, які розширюють визначення “банкнота” на цифрову форму валюти.

Нагадаємо, у листопаді RBI допустив можливість пілотного запуску CBDC у першому кварталі фінансового 2022 року.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.