BBVA

В іспанському банку BBVA засумнівалися в попиті на цифровий євро

Європейському центральному банку (ЄЦБ) слід покладатися на співпрацю з комерційними банками при випуску цифрового євро, вважає глава відділу цифрового регулювання та трендів одного з найбільших банків Іспанії Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) Пабло Урбіола.

Він також висловив стурбованість випуском національної валюти центрального банку (CBDC), засумнівався в попиті на неї та закликав ЄЦБ ретельно вивчити питання.

«З огляду на всі інновації на ринку платежів, незрозуміло, які клієнтські вимоги може задовольнити цифровий євро», – підкреслив Урбіола.

За його словами, регулятор повинен врахувати всі можливості та ризики CBDC.

«Дуже важливо, щоб загальна структура, розроблена ЄЦБ, була досить гнучкою і дозволяла приватним гравцям розробляти бізнес-моделі в конкурентному просторі», – уточнив керівник BBVA.

Урбіола додав, що банки Іспанії готові до появи цифрового євро, а BBVA брав участь в тестуванні CBDC поряд з 15 іншими великими фінустановами.

«Якщо цифровий євро націлений на скорочення використання готівки, він повинен бути розроблений як їх електронна версія – проста у використанні з базовою функціональністю», – підкреслив банкір.

Раніше Європейська рада із захисту даних закликала сфокусуватися на приватності цифрового євро.

Нагадаємо, член керівної ради ЄЦБ Фабіо Панетта заявив, що у центральних банків немає комерційного інтересу до «зберігання, управління і монетизації» призначених для користувача даних.

На початку червня ЄЦБ попередив про проблеми у центробанків за відсутності власних CBDC.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *