Криптовалюта

В Австралії представлений новий закон для боротьби з кіберзлочинністю

Законодавці Австралії розробили закон, який дозволить уповноваженим органам заарештовувати цифрові активи або заморожувати криптовалютні транзакції, пов’язані з кіберзлочинністю.

Федеральний уряд Австралії представив поправку до законодавства, що посилює кримінальну відповідальність за використання програм-вимагачів. Реакція влади пішла у відповідь на зростання кібератак на австралійські підприємства і державні установи у 2020 році. Цей сплеск злочинності обійшовся економіці країни в 1.4 млрд австралійських доларів ($ 1 млрд).

Від атак вірусів-вимагачів постраждали такі австралійські гіганти як Uniting Care Queensland, пивоварна компанія Lion, Nine Entertainment, лейбористська партія Нового Південного Уельсу, Toll Holdings і BlueScope Steel. Атака на одного з найбільших світових виробників м’яса JBS Holdings в травні змусила компанію закрити 47 підприємств в Австралії.

Новий закон дозволить уповноваженим органам вилучати цифрові активи або заморожувати криптовалютні транзакції, пов’язані з кіберзлочинністю, незалежно від країни походження. Законодавство буде доопрацьовуватися та актуалізуватися, щоб прискорити й зробити ефективним повернення криптовалют, отриманих зловмисниками від жертв.

Дії з вкраденими даними, а також торгівля вірусами-вимагачами, які зловмисники застосовують для кібератак на компанії, будуть жорстко припинятися державою. Міністр внутрішніх справ Австралії Карен Ендрюс (Karen Andrews) заявила, що нові заходи були розроблені, щоб запобігти міжнародні кібератаки на державні організації та приватні підприємства країни.

«Наші нові жорсткі закони націлені на кіберзлочинців і вдарять їх в найвразливіше місце – банківські рахунки», – сказала вона.

Не тільки Австралія посилює заходи боротьби з кіберзлочинцями. Раніше стало відомо, що уряд США створює робочу групу для розслідування кібератак і боротьби зі зловмисниками, які використовують програми-вимагачі для отримання викупу в криптовалютах.

Сенатор США Елізабет Уоррен (Elizabeth Warren) спільно з депутатом Деборою Росс (Deborah Ross) представили законопроєкт, який зобов’яже компанії повідомляти федеральній владі про викуп зашифрованих даних у хакерів, що використовують програми-вимагачі.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *