Chainalysis

Україна і Росія втратили лідерство в глобальному індексі прийняття криптовалют від Chainalysis

Жителі України та Росії зайняли 4 і 18 місце відповідно в рейтингу глобального індексу прийняття криптовалют за 2021 рік. Про це свідчить звіт аналітичної компанії Chainalysis.

Торік країни займали перше і друге місця відповідно.

Chainalisys пояснює втрату позицій зниженням обсягу транзакцій на P2P-платформах. За ним Україна опустилася з 11 на 38 місце, а Росія – з 9 на 119. Частково аналітики пов’язали це зі змінами в методології.

«У цьому році ми включили в аналіз більше P2P-обмінників і розподілили їх активність на основі вебтрафіку, а не фіатних валют в найпопулярніших торгових парах P2P-платформ, як це було минулого року», – вказали дослідники.

Попри падіння активності P2P, Росія та Україна демонструють високі обсяги транзакцій на централізованих криптовалютних платформах як в цілому, так і стосовно операцій на рівні роздрібної торгівлі.

У сукупності з липня 2020 по червень 2021 року жителі Східної Європи отримали криптовалюти на суму приблизно $ 422 млрд, що в десять разів вище показника минулого року.

За досліджуваний період на регіон довелося 11,8% світових операцій з криптовалютами. Більшу частину з них складають міжнародні транзакції.

За оцінками Chinalysis, тільки 14% від загального обсягу транзакцій відбуваються між двома адресами, що знаходяться в Східній Європі. Для порівняння в середньому по світу цей показник становить 22%, для Північної Америки та Західної Європи – 26%, для Східної Азії – 27%. Аналітики частково пояснюють цю різницю відтоком капіталу.

За оцінками Chainalysis, 86% всіх криптовалют, що відправляються з адрес в Росії, і 87% криптовалют, що відправляються з України потрапляють на іноземні адреси.

Найбільшим одержувачем коштів зі Східної Європи є країни Західної Європи. За ними слідують Північна Америка і Східна Азія.

Нагадаємо, у вересні Chainalysis повідомляв, що Східна Європа увійшла в лідери за кількістю незаконних криптотранзакцій.

Більша частина суми, відправленої користувачами регіону на шахрайські адреси, довелося на піраміду «Фініко».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.