15 Березня 2022 в 20:58
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

У зв’язку із санкціями криптовалюту росіян почнуть відслідковувати у всьому світі.

Війна криптовалюти

Минулого тижня аналітична компанія Chainalysis повідомила про запуск інструментів, які дозволяють відслідковувати криптовалютні адреси осіб та організацій, які перебувають у списку санкцій. 10 березня компанія запустила відповідні смарт-контракти, які здатні ідентифікувати гаманці, що використовуються для обходу санкцій у блокчейні Ethereum та EVM-сумісних мережах (Polygon, Avalanche).

У березні Chainalysis планує запустити безкоштовний API (програмний інтерфейс), за допомогою якого стане можливим ідентифікувати гаманці, які використовуються для обходу санкцій у мережах біткоїну та Litecoin. Про це пише РБК-Кріпто.

Що таке Chainalysis
Chainalysis – це аналітична компанія, яка надає державним установам та правоохоронним органам інструменти відстеження операцій у блокчейні, а також допомагає криптобіржам виявляти гаманці зловмисників. У 2014 році компанію заснували Джонатан Левін та Майкл Гронагер.

Вперше про Chainalysis стало відомо широкому колу користувачів у 2015 році. Тоді компанія потрапила в поле зору засобів масової інформації за допомогою правоохоронних органів США у розслідуванні проти даркнет-маркетплейсу Silkroad та двох агентів ФБР, які викрали біткоїни.

Chainalysis розробляє інструменти для дослідження розподілених реєстрів щодо їх відповідності міжнародним законодавчим нормам. Доступ до розробок можуть отримати фінансові установи, страхові компанії, органи нагляду та інші організації у більш ніж 60 країнах світу.

Як працює Chainalysis
Для відстеження незаконної діяльності інструменти Chainalysis використовують принцип KYT (Know Your Transaction). Компанія займається моніторингом всіх криптовалютних транзакцій та використовує власні розробки для виявлення потенційно підозрілих угод. Особливу увагу в Chainalysis приділяють фінансовим потокам, досліджуючи ланцюжок адрес, з яких проводяться транзакції. Таким чином, аналітики можуть відстежити переміщення коштів, які були викрадені зловмисниками.

Своїм корпоративним клієнтам Chainalysis надає доступ до власного API, яке дозволяє в режимі реального часу відстежувати вхідні транзакції, переглядати історію адрес, з яких вони надходять, та оцінювати законність таких операцій. Крім ончейн-операцій, компанія за допомогою інструменту Chainalysis Kryptos відстежує угоди на більш ніж 6,5 тис. різних криптовалютних бірж, таких як Kraken або Gemini, а також криптосервісах. Цей інструмент використовується для моніторингу операцій у санкційних юрисдикціях та даркнеті.

Зв’язок із реальним світом
Chainalysis створила власну дослідницьку систему Reactor, яка відстежує зв’язок криптоактивів із реальним світом. Система заснована на ідентифікаторах, які присвоюються кожному гаманцю в блокчейні. З таких ідентифікаторів можна складати мережі для відстеження криптовалютних переказів, які мають на меті відмивання грошей.

Також Reactor шукає збіги з адресами або сумами переказів у всіх доступних відкритих джерелах з метою виявлення будь-якої інформації про власника адреси. У деяких випадках додаткові відомості про власника гаманця система виявляє на різних криптофорумах або даркнет-майданчиках.

Коли об’єкт, який має потенційно підозрілий статус у системі, здійснює нову транзакцію, Reactor здатний відстежити її у реальному часі та видати відповідне повідомлення.

Підготовка спеціалістів
Chainalysis розробила різні програми сертифікації фахівців у галузі криптовалют. Наприклад, програма сертифікації Chainalysis Reactor Certification (CRC) дозволяє отримати навички у сфері відстеження криптовалютних транзакцій. Очне дводенне навчання та отримання сертифікату за його підсумками коштує $999.

Chainalysis Investigation Specialist Certification (CISC) – це сертифікація фахівців у галузі блокчейн-криміналістики та розслідувань, яка доступна лише тим, хто отримав сертифікат CRC. У рамках цього курсу фахівців навчають, як розпізнавати різні схеми заплутування транзакцій та відстежувати злочинні мережі для відмивання коштів.

Співпраця з криптокомпаніями
Найбільші криптовалютні торгові платформи використовують інструменти Chainalysis для відповідності законодавству. У 2018 році партнером Chainalysis стала найбільша у світі за обсягами торгів криптобіржа Binance. Завдяки цьому торгова платформа змогла відповідати правилам AML (Anti-Money Laundering, протидія відмиванню грошей) у багатьох країнах та отримати ліцензію на провадження діяльності.

15 березня Binance отримала дозвіл на здійснення діяльності від Центробанку Бахрейну. Тепер компанія зможе надавати клієнтам послуги з торгівлі, зберігання та управління активами у криптовалюті під контролем регулюючих фінансових органів королівства.

Як санкції перейшли у криптоіндустрію
Багато західних країн посилили антиросійські санкції щодо Росії після початку війни на території України. Під санкції потрапила низка російських банків, у тому числі найбільші — Ощадбанк та ВТБ. Мінторг США посилив правила отримання дозволів на експорт до Росії мікроелектроніки, авіоніки та деталей для повітряних суден із використанням американських технологій.

На тлі загострення геополітичної ситуації різні криптовалютні біржі та послуги ввели різні обмеження щодо громадян Росії. Криптобіржа Binance обмежила доступ до платформи росіян, включених до списків санкцій США та ЄС. Також власники карток російських банків, які підпали під санкції, не можуть користуватися цими картками на платформі. Щодо російських, українських та білоруських користувачів різні обмеження запровадили криптовалютні біржі CEX IO, KUNA, BTC-Alpha та Qmall.

Криптобіржі Coinbase та EXMO повідомили, що не планують проводити масові блокування користувачів із Росії. Глава криптобіржі Kraken Джессі Пауелл заявив, що платформа поки що не планує блокувати користувачів з Росії, але може це зробити, якщо така вимога надійде від влади США чи інших країн.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар