Таїланд

У Таїланді заарештували скандально відомого крипто-шахрая Мана Джумангу

У Бангкоку заарештовано Мана Джумуанга, який підозрюється в організації кількох шахрайських схем.

Кримінально-криптовалютна історія цього хлопця розпочалася ще у 2018 році. Джуманг разом із двома співгромадянами та чотирма резидентами В’єтнаму організували сумнівну компанію Onecoin, жертвами якої стали громадяни 10 азійських країн.

Мана Джуманг виявився непоганим психологом, йому легко вдавалося входити в довіру до людей, вселяючи їм те, що він висококласний професіонал криптовалютної справи. Аферисти переконували своїх інвесторів у законності їхньої діяльності, видаючи себе за криптовалютних трейдерів, а також обіцяли величезний дохід — користувачі очікували на прибуток у розмірі 400% від суми початкового вкладення.

Також разом зі своїми спільниками Джумангу вдалося навіяти своїм вкладникам, що незабаром на платформі Onecoin ними буде запущений інтернет-магазин. Шахраї обіцяли, що користувачі за допомогою цифрових активів зможуть купувати нерухомість, автомобілі, коштовності, одяг відомих брендів та косметичну продукцію.

Варто відзначити, що спочатку інвестори отримували свої дивіденди від вкладів, але як тільки загальна сума вкладень досягла $15 млн і вище, шахраї перестали виходити на зв’язок.

Ошукані вкладники подали заяви до правоохоронних органів. Джуманга було заарештовано у травні 2019 року, але випущено під заставу, на той час йому вдалося втекти. У ході розслідування поліція встановила, що частину викрадених грошей він витратив на свої потреби, зокрема, купівлю земельної ділянки в провінції Пхічит, Таїланд.

Кілька днів тому його все ж таки вдалося заарештувати в Бангкоку. Місцеперебування решти членів угруповання залишається невідомим. Є припущення, що громадянам В’єтнаму вдалося покинути Таїланд після першого арешту Джуманга.

У цьому контексті варто окреслити той факт, що правоохоронці також припускали, що Джуманга може бути пов’язаний зі схемами Jumuang та Onecoin Ponzi, які заснувала Ружа Ігнатова. Це була гучна справа у 2017 році, заарештувати організаторів якої так і не вдалося. Враховуючи, що доказів співпраці двох криптоаферистів знайти не вдалося, кримінальні провадження між собою не об’єднали.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що уряд Таїланду планує представити крипто-спільноті більш жорсткі правила використання цифрових активів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *