NFT

У національному музеї України відкрито продаж NFT-експонатів

У національному музеї України запустили торги, де як лоти виставлені картини у вигляді NFT. Музей співпрацює зі стартапом з Естонії, який допоміг організувати виставку-продаж. Всі токени зараз можна подивитися та придбати на NFT-маркетплейсі StampsDaq. Вони поділені на кілька категорій, виходячи з того, яка вони рідкість. Стартова ціна від 25 доларів та до 1000 доларів.

Усі представлені картини оцифрували, використовуючи спеціальні анімаційні та звукові елементи. Ті особи, які стануть власниками NFT потім отримають ще як бонус та квиток у музей. Для них організовують тематичні екскурсії експозиціями музею.

Як вказують у керівництві музею, це лише початок. Кожні 2 тижні NFT-колекцію поповнюватимуть новими екземплярами. Зараз у ній кілька картин: Всеволод Максимович, “Карнавал” 1913 року, Олександр Мурашко, “Жінка з квітами” 1918 року, Олександра Екстер, “Міст (Севр)”, 1912 року, Петро Рибка, “Козак Мамай” 1855 року, Всеволод Максимович, “Автопортрет” 1913 року.

Протягом наступних двох років планується провести оцифрування кількох сотень експонатів. За словами директора Національного художнього музею України Юлії Литвинець, завдяки NFT можна краще розкрити зміст картин, підвищити популярність музею серед молоді.

Зараз NFT є трендом у багатьох сферах економіки, привертаючи до себе підвищену увагу як звичайних користувачів, так і великі корпорації. Вони вкладають значні кошти, карбують, продають на торгових майданчиках. По суті, це стало ще однією формою торговельної діяльності в цифровій економіці. Швидше за все, через деякий час хайп навколо NFT пройде і на цьому ринку вже не з’являтиметься у величезній кількості NFT, цінність яких дуже невелика або навіть сумнівна.

З усім тим, NFT швидше за все залишаться жаданими серед певних категорій користувачів та інвесторів, сформуються правила перевірки справжності таких творів, введуть певні обмеження на продаж. Поки що на незамінних токенах деякі заробляють стани протягом кількох днів, користуючись їх величезною популярністю.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.