Майнінг Україна

У Держфінмоніторингу України розповіли, як відстежують підозрілі операції з криптовалютами

Держфінмоніторинг України відстежує оборот віртуальних активів за допомогою спеціального ПЗ та інших джерел, розповів в інтерв’ю «Обозревателю» глава Держфінмоніторингу Ігор Черкаський.

За його словами, відомство також отримує інформацію про підозрілі операції з цифровими валютами, які можуть бути пов’язані з відмиванням коштів або фінансуванням тероризму, від правоохоронців, іноземних підрозділів фінрозвідки, а також постачальників пов’язаних з криптовалютами послуг, включаючи біржі та обмінники.

Останні є суб’єктами первинного фінансового моніторингу та зобов’язані інформувати про свої підозри, додав Черкаський.

«На сьогодні нами передані в правоохоронні органи дев’ять матеріалів з підозрою щодо легалізації коштів з використанням віртуальних активів. І це тільки початок », – сказав він.

Голова Держфінмоніторингу також повідомив, що Україна стала «одним зі світових піонерів, які поширили антилегалізаційне законодавство на діяльність, пов’язану з обігом віртуальних активів».

«Але без рамкового профільного закону така регуляція не може бути повноцінною. Хоча всі повинні розуміти, що інструменти для роботи фінансової розвідки, безумовно, є », – додав він.

Нагадаємо, на початку минулого року повідомлялося, що з’ясовувати джерела походження криптовалюти у громадян України доручать Держфінмоніторингу.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *