Біткоін

У банку DBS відзначили збільшення впливу біткоіна на фондовий ринок

Значущість біткоіна для фінансової галузі зростає, через що криптовалюта вже сама здатна впливати на фондовий ринок під час великих рухів курсу, з’ясували аналітики сінгапурського банківського гіганта DBS.

У своїй останній публікації вони розглядають кореляції різних активів, включаючи облігації, акції, біткоіни й золото, і їх здатність впливати один на одного. На відрізку з листопада 2020 року біткоін показав істотне зростання і позитивно корелював з ф’ючерсами на індекс S & P 500 протягом кожного місяця. Автори зробили висновок, що на цій підставі біткоін можна віднести до ризикових активів, однак кореляція все ще «відносно низька» і становить 0,20.

Вони також оцінили, як поводяться ф’ючерси S & P 500 під час різких коливань ціни біткоіна. З’ясувалося, що в такі моменти погодинна кореляція підіймалася до 0,26, хоча у звичайних умовах складає 0,19.

«Це передбачає, що широкі настрої на фондовому ринку можуть доповнюватися настроями на ринку біткоіна протягом обмеженого проміжку часу (60 годин), що веде до надзвичайно великих рухів», – з’ясували в банку.

Інші спостереження за статистикою показали, що після значних коливань ціни біткоіна волатильність фондового ринку була помітно вищою за звичайну. «Біткоін більше не є периферичним активом, яким він колись був», – пишуть в DBS, закликаючи учасників фондового ринку стежити за криптовалютами для оцінки ризиків і настроїв.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *