турки

Турки переходять на криптовалюту у пошуках стабільності

Спосіб життя середнього класу в останні роки стає все більш ускладнюється, цими фактами ділиться 39-річний турецький експерт з веббезпеки Орхан, і це, як він вказує, попри наявність ступеня магістра та стабільної роботи.

Невдоволений швидким зниженням купівельної спроможності, Орхан заявив, що інфляція стрімко зростає.

“Ліра також мінлива, як Sitcoin“, – сказав він, маючи на увазі універсальну термінологію серед криптоентузіастів невдалих цифрових валют. Ліра впала приблизно на 45% до долара у 2021 році. “[У нашій країні] люди шукають інші способи заробити гроші”, – сказав Орхан, попросивши не публікувати його прізвище.

Орхан отримав прибуток у розмірі 4000 доларів на своїх перших інвестиціях у 1500 доларів і перевів у готівку цей прибуток, щоб купити новий комп’ютер.

Внаслідок скандалу з криптовалютами та раптовим закриттям турецької біржі минулого року сотні тисяч клієнтів не змогли зняти свої кошти, і багато країн тепер хочуть регулювати цей сектор.

Президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що закон про криптовалюту незабаром буде подано до Конгресу. Він сказав, що його уряд веде “війну” проти криптовалюти.

Минулого місяця керівник центрального банку Туреччини говорив з іноземними інвесторами та вказав, що йому «некомфортно» через кількість коштів, що надходять у криптоактиви.

Ці побоювання поділяють Глобальні регуляційні органи, ті, хто вважає криптовалюти нестабільними та спекулятивними. Багато хто стурбований незаконною діяльністю, такою як відмивання грошей та фінансування тероризму, що просувається цифровими активами.

Більш широке використання цифрових активів може послабити вплив рішень грошово-кредитної політики та послабити формальний контроль за національними валютами. Китай заборонив як Біткойн, так і його створення чи майнінг. Також є побоювання, що це призведе до втрати контролю за грошима, що надходять у криптовалюти.

Популярність біткойнів злетіла в країні з нестабільними валютами та високою інфляцією. Згідно зі звітом про глобальні тенденції Chainalysis, у Туреччині найвищий обсяг торгівлі криптовалютою на Близькому Сході: минулого року він виріс на 1500% у порівнянні з 2020 роком.

«Опитування показують, що багато людей на Близькому Сході звертаються до криптовалют, щоб захистити свої заощадження від девальвації, і ця тенденція спостерігається на інших ринках, таких як Африка і Латинська Америка», – про це йдеться в повідомленні.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.