Криптовалюта

Турецька криптовалютна біржа Thodex припинила роботу і звинувачується в шахрайстві

Вчора турецька криптовалютна біржа Thodex припинила торги без попереднього повідомлення. Користувачі втратили можливість виведення коштів і запанікували. У твіттері поширилися чутки про те, що генеральний директор торгового майданчика Фарук Фатіх Озер (Faruk Fatih Özer) покинув країну. Далі події розвивалися стрімко. Поліція країни затримала 62 людини та планує затримати ще 16. Потерпілими можуть виявитися 391 000 клієнтів біржі.

Озер заперечує всі звинувачення і стверджує, що його поїздка пов’язана з бізнесом і він планував зустрічі з іноземними інвесторами. Він також стверджує, що розгорнулася в пресі кампанія покликана очорнити його криптовалютний майданчик.

Фарук Фатіх Озер
Фарук Фатіх Озер

Проте, в прокуратурі повідомили, що відкрили розслідування через попередній обман безлічі громадян. Рада з розслідування фінансових злочинів Туреччини (MASAK) в середу заблокувала банківські рахунки біржі та відкрила власне розслідування. Початок розслідування прокуратури – перший крок в судовому процесі – показав, що на банківських рахунках біржі і її власників є гроші. Але поки не дуже зрозуміло, яка там сума і чи вистачить її на покриття збитків постраждалих користувачів.

Слід зазначити, що поведінка керівників майданчика виглядає як типовий екзит-скам: спочатку платформа оголосила про необхідність технічних робіт, призупинивши виведення коштів і торги на 6 годин, але вже 21 квітня опублікувала нову заяву. У ньому було сказано, що компанія зливається з великим партнером, і біржа залишиться закритою на час процесу злиття, який займе 4-5 робочих днів (пізніше виявилося, що на день більше, оскільки в Туреччині 23 березня є святковим днем).

Інцидент з Thodex розгортається на тлі закручування гайок відносно криптовалютного ринку Туреччини. З 30 квітня набрати чинності заборона на використання криптовалюти як засобу платежу.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *