14 Травня 2021 в 15:47
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Три головні ризики при інвестуванні в криптовалюту

Поради криптовалюти
Share this page to Telegram

Роздрібні та інституційні інвестори продовжують виявляти цікавість до криптоактивів. Що потрібно знати перед покупкою цифрових валют, і чим вони відрізняються від традиційних фінансових інструментів.
Попит на інвестиції в криптовалюту продовжує рости не тільки серед роздрібних, а й серед інституційних інвесторів. Вчора, 13 травня, американський інвестиційний бутик Cowen оголосив про запуск нової послуги зі зберігання цифрових активів, яка розрахована на хедж-фонди та компанії з управління активами.

Згідно з недавнім опитуванням криптобіржі Gemini, вже 14% американців інвестували в криптовалюту і до кінця року їх кількість може подвоїтися. Але покупка криптоактивів відрізняється від інвестування в традиційні фінансові інструменти. Експерти назвали три головні ризики для інвестора, який вирішив купити цифрову валюту.

Висока волатильність

Висока волатильність – ключова риса криптовалютного ринку, пояснив співзасновник криптобіржі EXMO Іван Петуховський. Перша рекомендація, яку він дав початківцям криптоінвесторам, – не панікувати, оскільки з великою ймовірністю за сильним падінням піде не менше сильне зростання. Перед покупкою монети потрібно оцінити історичну поведінку її ціни, а також середню зміну за день / місяць, рекомендує експерт. За його словами, це допоможе зрозуміти рівень волатильності та оцінити свою готовність до таких ризиків.

«Інвесторам, які побоюються волатильності, рекомендують уникати торгівлі на криптовалютному ринку, оскільки волатильність – його ключова характеристика. Але вона, в тому числі допомагає заробити », – зазначив Іван Петуховський.

Перші інвестиції в криптовалюту краще здійснювати на спотовому ринку, оскільки маржинальна торгівля при відсутності необхідних навичок швидше за все призведе до втрат, стверджує співзасновник криптобіржі EXMO. І якщо на спотовому ринку втрати умовно складуть одиницю, то при маржинальної торгівлі, в залежності від обраного плеча, можна втратити в десятки разів більше.

Неправильне зберігання

Ненадійно зберігати цифрові активи на криптобіржах, попередив керівник дата-центру Six Nines Сергій Трошин. За його словами, поки криптовалюта знаходиться на сторонньому майданчику, фактично вона не належить інвестору.

«Найкраще зберігати криптоактиви на апаратних гаманцях. Другим варіантом, якщо немає бажання купувати спеціальний пристрій, може бути зберігання на своєму робочому комп’ютері – або на окремому, який використовується рідко », – зазначив експерт.

Якщо мова йде про трейдинг, то йти на ризик необхідно і монети доведеться зберігати на криптобіржах, але якщо плани довгострокові, краще вибрати більш надійне сховище, радить Сергій Трошин.

Помилки при посиланні коштів

Якщо інвестор випадково відправив криптовалюту на адресу, в якому була допущена помилка, то повернути монети буде вже неможливо, вони згорять, пояснив фінансовий аналітик криптобіржі Currency.com Михайло Кархальов. За його словами, в блокчейні немає керівних організацій і третіх осіб, яких можна попросити скасувати транзакцію.

«Блокчейн – це децентралізована мережа, яка не має ні керівників, ні адміністраторів, ні служби підтримки», – зазначив аналітик.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар