Біткоін

Точка зору: заборона майнінгу в Китаї поліпшить екологію видобутку біткоіна

Гідроенергетика, геотермальна, сонячна та вітряна енергія вже забезпечують значну частку хешрейту біткоіна, а можлива заборона майнінгу в Китаї знизить його вугільну складову. Таку думку висловив Даніель Фрумкін з Braiins.

1/ I did some analysis on mining #bitcoin with solar power and gave my two sats on the energy FUD.

In case you’d rather keep scrolling than go read the full thing, I’ll summarize below 🧵👇https://t.co/Rr88rrFNM1— Daniel Frumkin (@dfrumps) June 1, 2021

За його словами, критики екології видобутку криптовалюти не враховують зростання використання майнерами попутного газу. Обсяги викидального в атмосферу або спалювального даремно нафтовиками газу тільки в США досить для вироблення 162 ТВт * год електроенергії на рік, а споживання мережі біткоіна становить 115 ТВт * год, нагадав Фрумкін. Використання цього ресурсу для харчування майнінгу зростає як в США, так і в Росії та Казахстані.

Фрумкін зазначив, що саме поняття екологічності поновлюваних джерел енергії є досить умовним. Наприклад, одним з найбільших світових центрів виробництва сонячних батарей є китайська провінція Сіньцзян, в якій для цього використовується вугільна енергія. На створення сонячних панелей йде велика кількість викопної сировини, видобуток якої завдає шкоди навколишньому середовищу.

Інженер Braiins вважає, що саме енергоспоживання мережі біткоін, на яке звертають увагу критики, нічого не говорить про фактичний вплив майнінгу на екологію.

Також Фрумкін провів фінансовий аналіз видобутку біткоіна на сонячній енергії та підтвердив життєздатність моделі, запропонованої фахівцями Square та ARK Invest. Експерти цих компаній вважають, що інтеграція майнінгу в енергомережі прискорить їх перехід на поновлювані джерела.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *