31 Січня 2023 в 08:25
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Створення NFT у мережі біткоїна викликало розкол у криптоспільноті

NFT
Share this page to Telegram

Нещодавній випуск NFT на блокчейні біткоїна викликав гарячі дискусії серед членів криптовалютної спільноти.

Програміст Кейсі Родармор став автором протоколу під назвою Ordinals, який дозволяє створювати в мережі біткоїна так звані написи (inscriptions) або цифрові артефакти. Вони можуть являти собою зображення, текст, відеоролики й навіть аудіозаписи.

NFT

Ден Хелд, який займається популяризацією криптовалюти, позитивно сприйняв новину про запуск Ordinals і заявив, що цифрові артефакти підвищать практичну цінність мережі біткоїна, оскільки створять додатковий варіант використання блокчейну.

Але, на думку скептиків, випуск великої кількості NFT спричинить зростання розміру комісії за обробку транзакцій, тому що ці активи займають багато пам’яті. Проте дослідник Ерік Уолл спростував цю інформацію, повідомивши, що чинне обмеження розміру блоків запобігатиме підвищенню плати за підтвердження переказів.

Автори каналу Bitcoin is Saving також розкритикували розробку Родармора:

Маргіналізованим групам населення з країн, що розвиваються, доведеться платити більше за обслуговування нод мережі біткоїна і виконання транзакцій через те, що привілейовані білі багатії хочуть використовувати малюнок у форматі JPEG як статусний символ на блокчейні.

Багато біткоїн-максималістів впевнені, що створення NFT йде всупереч з концепцією блокчейна біткоїна, запропонованої Сатоші Накамото. Таємничий автор криптовалюти хотів побудувати пірингову платіжну систему, а не платформу для випуску розважального контенту. Водночас ніхто не може вплинути на ситуацію і заборонити людям випускати артефакти.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар