Криптовалюти

Стратег: біткоіни поки не в змозі конкурувати з доларом

Цифрові валюти поки не можуть конкурувати з доларом США, вважає стратег Bannockburn Global Forex Марк Чандлер.

Незважаючи на те, що біткоін за останні місяці виріс в ціні в п’ять разів, йому все одно не вдасться витіснити американську валюту з позиції провідного фінансового інструменту в світі.

Це неможливо не тільки через те, що банківська система консервативна за своєю натурою, а й з-за того, що великі фінансові установи до $ 3,1 трлн тримають в держборзі США. Таким банківським холдингам немає ніякого сенсу виходити з долара і направляти кошти в альтернативні інструменти, зокрема в біткоіни, підкреслив Чандлер.

На доларі базується вся сучасна система розрахунків. Будь-який товар на світовому ринку купується і продається за долари. Відповідно у банків і компаній немає альтернативи долару, так вони особливо і не прагнуть переходити на будь-якій іншій інструмент.

У цьому плані у цифрових валют центробанків набагато більше перспектив, вважає експерт. CBDC стануть повноцінними інструментами, якщо держави дозволять платити податки в таких токенах.

Лідируючі позиції в даній сфері займає Китай, який готується першим випустити цифровий юань. З його допомогою влада зможе контролювати фінансові потоки і боротися з кримінальними схемами, резюмував експерт.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *