CNHC

Стейблкоін в юанях CNHC може бути?

Офшорний стейблкоін в юанях (CNY) CNHC оголосив про співпрацю з Conflux, найвідомішою публічною мережею в Китаї. CNHC сподіваються стати першим стейблкоіном, який закріпить курс юаня і буде широко використовуватися на ринку. Однак ставлення китайського уряду до цієї справи все ще неясно.

Китайський уряд завжди мав негативне ставлення до стейблкоінів. Особливо до стабільних валют, прив’язаних до юаня. На території Китаю суворо заборонено випуск будь-якої стабільної монети, яка має прив’язку до офіційної фіатної валюти Піднебесної. Офшорний юань не знаходиться під юрисдикцією уряду Китаю, проте його використовують в основному китайці. Цей прецедент породжує безліч питань, до яких заходів буде готова влада Китаю, щоб зупинити поширення доступного і зручного для регіону коштів платежів, прямого конкурента цифрового e-CNY.

Зараз жителями Китаю використання стейблкоінів різко збільшилася. Громадяни КНР вважають за краще використовувати стабільні валюти як зручний засіб для переказів, в тому числі для міжнародних транзакцій. В останні роки лідером на ринку залишався Tether, в якому здійснювалося понад 93,2% всіх стейбл-транзакцій. CNHC буде прагнути зайняти цю нішу.

Як зазначає Ву, блокчейн, вся інформація про CNHC зараз анонімна і може бути атакована китайським урядом через побоювання її поширення.

Уряд продовжує свою боротьбу з популяризацією приватних криптовалют, на тлі своїх розробок цифрового юаня. Проєкт державної CBDC активно рекламується, і передбачається, що стане єдиним учасником ринку оплат і транзакцій на території найбільшої за кількістю населення країні.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *