криптовалюти

Щодня кібершахраї позбавляють американців $3,5 млн

Шахраї користуються зростанням популярності криптовалютного сектора, щоб обдурити американців на пристойні суми за допомогою різноманітних інструментів.

Згідно з даними, наданими Atlas VPN, у перші три квартали 2021 року громадяни США щодня втрачали приблизно по $3,5 млн у результаті різних кібератак у сфері інвестицій.

У звіті зазначається, що основним фактором успіху кіберзлочинців є ажіотаж навколо криптовалют, NFT та метавсесвіту, що спрощує крадіжку коштів у громадян, які нічого не підозрюють. Збитки у цій категорії склали $956 млн, що на 277,87% більше, ніж роком раніше.

Як повідомляють у Finbold, лише за Q3 2021 року хакери вкрали криптовалюту на суму понад $1 млрд.

Збитки також були спричинені діями шахраїв, які видають себе за іншу людину: цього року таким чином обдурили користувачів на $1,6 млрд, що на 48% більше, ніж у 2020 році. Цікаво, що третє місце в рейтингу зазнаних збитків зайняли онлайн-покупки – $295 млн, тоді як охорона здоров’я зазнала найменших втрат – $14 млн. ця цифра дорівнювала $34 млн).

Загалом за перші три квартали 2021 року американці зазнали від різних кіберзлочинів збитків на суму близько $3,94 млрд, що стало найвищим показником за всю історію.

Таким чином, кіберзлочинці щодня викрадали щонайменше $12,78 млн. У порівнянні з трьома кварталами 2020 року збитки зросли на 82,9% ($1,9 млрд). У період з першого по третій квартал 2019 року через мережеві зловмисники американці втратили близько $1,2 млрд, тоді як у 2018 році ця цифра становила $818 млн.

Дані також показують, що за перші три квартали 2017 року збитки становили $542 млн.

Цифри зі збитків від кіберзлочинності засновані на загальнодоступних даних звітів державних установ, представлених на сайтах Федеральної торгової комісії США.

Заявлені втрати від кіберзлочинів можуть бути вищими, враховуючи ймовірність того, що громадяни повідомляли не про всі випадки. Наприклад, попередній звіт показав, що більшість європейців (77%) не знають, куди повідомляти і як діяти у разі скоєння кіберзлочину. Отже, цілком імовірно, що аналогічні складнощі є серед громадян США.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.