Новини Vebitcoin

Ще одна біржа з Туреччини, Vebitcoin, підозрюється в екзит-скамі

Турецька біржа криптовалют Vebitcoin несподівано закрилася, що викликало тривогу серед клієнтів. Це друга платформа для торгівлі криптовалют в Туреччині, яка раптово припинила торгівлю і зняття коштів на цьому тижні.

Vebitcoin посилається на фінансові проблеми через раптове припинення роботи

Vebitcoin, криптовалютна біржа для торгівлі Bitcoin, Ethereum і іншими цифровими валютами, зупинила свою роботу через побоювання можливого шахрайства з виводом коштів.

У п’ятницю компанія розмістила на своєму веб-сайті повідомлення про те, що зростаючий інтерес до криптовалюти був несподіваним і мимоволі поставив їх в «фінансово скрутне становище». «Ми вирішили припинити діяльність, щоб виконати всі правила і вимоги», – заявила біржа, додавши, що найближчим часом буде доступна додаткова інформація.

Рада з розслідування фінансових злочинів (MASAK) заморозила всі банківські рахунки, пов’язані з Vebitcoin, і почала розслідування у справі. Відтоді поширилися чутки про арешт генерального директора біржі Ілкер Баса і трьох інших посадових осіб.

Важкий місяць для турецької криптовалюти

Як згадувалося вище, Vebitcoin – друга турецька криптовалютна біржа за тиждень, яка різко припинила торгівлю і зняття коштів. Раніше на цьому тижні поліція заарештувала близько 62 осіб, імовірно пов’язаних з біржею Thodex, і видала ордери на затримання ще 16. За повідомленнями, генеральний директор біржі Фарук Фатіх Озер втік з країни та сховався з грошима користувачів на суму 2 мільярди доларів.

Перед закриттям вчора щоденний обсяг торгів Vebitcoin становив близько 59 мільйонів доларів, згідно з даними CoinMarketCap. Бувши четвертої за величиною біржею криптовалюти в Туреччині, Vebitcoin надав інвесторам зручний спосіб захисту своїх заощаджень від нестримної інфляції та девальвації валюти.

Турецька ліра падає протягом дев’яти років, знизившись приблизно на 50% щодо долара США з 2018 року. Більш того, ліра підтримувала рівень інфляції 16% за станом на березень 2021 року. Багато жителів Туреччини відтоді перейшли на криптовалюту, щоб згладити проблеми, що мордують ліру.

Історії Vebitcoin і Thodex розгортаються в досить похмурий час для криптовалютних інвесторів в Туреччині. 16 квітня Центральний банк Туреччини оголосив про нову заборону, пославшись на потенційний «непоправної» шкоди та операційні ризики. Заборона, яка набирає чинності 30 квітня, заборонить використання криптовалют для платежів, а також заборонить постачальникам платіжних послуг надавати фіатні пакети для обміну криптовалют.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *