24 Березня 2023 в 16:43
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Розробники запустили альфа-версію zkSync Era в основній мережі

Ethereum
Share this page to Telegram

Команда Matter Labs запустила в основній мережі Ethereum альфа-версію L2-рішення для масштабування – zkSync Era.

Протокол вже відкритий для всіх користувачів, вони можуть прив’язувати свої гаманці та здійснювати транзакції. За словами розробників це останній етап перед повноцінним запуском zkSync Era.

Очікується, що найближчим часом від 32 до 50 проєктів будуть інтегровані до мережі. Серед них — Balancer, Pyth Network, Mute, Redstone, Graph і Argent. Banxa, Yearn Finance, Celer, Chainlink, Aragon, Woo Network та Tracer DAO.

«Це безперечно альфа-версія. Ми не стверджуємо, що це саме та система, яку ми бачимо за кілька років. Має бути ще багато інженерної роботи. Але це основний скелет zkEVM», – заявив в інтерв’ю Decrypt глава відділу розробки Matter Labs Ентоні Роуз.

Для захисту протоколу компанія витратила $3,8 млн на кілька аудитів смартконтрактів та винагороди для білих хакерів. З метою безпеки на перших етапах тестування в мережі додадуть затримку на виведення коштів.

Розробники зазначили, що спочатку протокол не буде повністю децентралізований, щоб команда залишила час на виправлення проблем безпеки.

«Масштабованість — це добре, інфраструктура має бути. Але вона повинна супроводжуватися інтерфейсом користувача, який також можна масштабувати», — додав Роуз.

З моменту запуску минулого листопада станом на лютий тестова мережа zkSync обробила 8,8 млн транзакцій між 497 000 активними адресами. У ній також було розгорнуто 30 000 контрактів.

EVM-сумісний протокол побудований на базі доказу з нульовим розголошенням та використовує технологію ZK-Rollups.

zkSync також забезпечує абстракцію облікового запису — це означає, що кожна адреса в мережі є окремим смартконтрактом.

Нагадаємо, у першому кварталі 2023 року Matter Labs запустить загальнодоступну тестову мережу третього рівня Pathfinder поверх Ethereum.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар