Біткоін

Російський економіст виступив проти легалізації біткоїн-платежів

Багато російських експертів висловлюються категорично проти того, щоб біткоїн або інші криптовалюти використовувалися у РФ як засіб платежу. В цьому плані аналітики підтримують позицію Центрального банку РФ, який також вважає неприпустиму легалізацію цифрових валют як інструменти для оплати товарів та послуг.

Такої ж точки зору дотримується економіст Московського держуніверситету Максим Чирков.

На його думку, якщо влада дозволить використовувати біткоїн як платіжний інструмент, то курс рубля слабшатиме, оскільки його привабливість виявиться нижчою за цифрову валюту. Паралельно ми побачимо стрімке зростання масштабів корупційних схем, де фігурують цифрові активи.

Чирков сказав:

На мій погляд – це абсолютно нелогічна дія [визнання криптовалюти засобом платежу], оскільки цифрова валюта чи інший грошовий сурогат – конкурент національній валюті.

Державам не вигідно визнавати біткойн рівним національної грошової одиниці. Саме тому криптовалюти переважно використовуються у спекулятивних операціях. Економіст також зазначив, що багато чиновників і бізнесменів зможуть ухилятися від сплати податків, конвертувавши свої доходи в цифрові активи.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *