CBDC

Резервний банк Індії випустить CBDC на початок 2023 року

Анонімне джерело з індійського уряду повідомило про плани Резервного банку Індії (RBI) випустити цифрову рупію на початок 2023 року.

Наразі співробітники RBI розробляють блокчейн для CBDC, у якому зберігатиметься інформація про всі транзакції. Кожній монеті нададуть унікальний номер за аналогією з банкнотами.

Жителі країни зможуть оплачувати цифровими рупіями товари та послуги за допомогою електронного гаманця. Після підтвердження операцій центробанк переводитиме цифрові активи одержувачу коштів.

Цифрові рупії включать до загальної грошової маси. CBDC трохи відрізнятиметься від фіатної валюти та, по суті, стане електронною формою готівкових коштів, якою можна скористатися за допомогою електронного гаманця, створеного державою, — пояснило анонімне джерело.

Міністр фінансів Індії Нірмала Сітхараман вважає, що віртуальна валюта центробанку дозволить підвищити ефективність та знизити витрати на управління грошовим обігом. У зв’язку з цим вона підтримала створення цифрової рупії та заявила, що актив випустять у період з 2022-го до 2023-го.

Уряд Індії скептично ставиться до недержавних криптовалют і ніколи не надасть їм статус законного платіжного засобу. Проте чиновники не планують забороняти цифрові активи та хочуть поповнити скарбницю шляхом оподаткування торгівлі монетами.

Влада розробила закон, згідно з яким трейдери будуть зобов’язані перераховувати до бюджету 30% прибутку, отриманого в результаті угод купівлі-продажу віртуальних валют.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.