Прогноз Bitcoin

Рекордні комісії біткоїна підтримують прибутковість майнінга, незважаючи на зниження курсу

Перебої з подачею електроенергії на півночі Китаю і надалі зростання комісій в мережі біткоїн позитивно позначилися на заробітках майнерів, які все ще мають можливість добувати криптовалюту.

«Заробітки майнерів від комісій суттєво зросли, – зазначає китайський журналіст Колін Ву. – Комісії, виплачені майнерам за один день, склали $ 16,76303 млн. Ключова причина полягає в перебоях з подачею електрики і інспекції на північному заході Китаю, які призвели до зниження хешрейта на 20% і виникнення затору з транзакцій. Користувачі, які бажають якнайшвидшої обробки своїх транзакцій, будуть платити майнерам більше ».

Дані сервісу BitInfoCharts вказують, що середня комісія за обробку біткоїн-транзакцій зараз становить $ 62,78. Значення вже перевищило рівень грудня 2017 року, коли попит на криптовалюту зробив транзакції в її мережі недоступними для багатьох користувачів.

«Це комбінація нестачі ASIC-Майнер, величезного збільшення ціни біткоїна в порівнянні зі складністю і раптового зниження хешрейта. В результаті збільшився час блоку, виникла черга з транзакцій, підвищилися комісії в блоках », – пояснив директор з розвитку бізнесу майнінгової компанії Compass Томас Хеллер.

Спочатку оцінки втраченого мережею біткоїна хешрейта сильно відрізнялись. Деякі ресурси оцінювали падіння обчислювальних потужностей на половину від колишніх значень. На підставі даних за п’ять днів засновник Coin Metrics Нік Картер підрахував, що зниження хешрейта склало 25%.

«Оцінки хешрейта надзвичайно варіативні на коротких тимчасових інтервалах, – пише він. – Дані по добовому хешрейту цікаві, але не інформативні. А ось варіативність занадто велика, щоб отримати корисні значення. Краще отримати дані за цілий тиждень. Крім того, біткоїн не стає більш-менш безпечним, якщо додати або прибрати 20% хешрейта. Немає якогось певного порогу безпеки. Він надзвичайно безпечний ».

Ще одна метрика, яка допомагає визначити, наскільки вигідний майнінг біткоїна в поточних умовах – це прибутковість на одиницю потужностей. Згідно BitInfoCharts, зараз вона становить $ 0,4186 в день з кожного TH/s. Поточні значення наближаються до рівнів середини 2019 року. Для порівняння, в липні 2020 незабаром після халвінга і перед початком останнього підйому ціни біткоїна вона становила близько $ 0,07 TH/s.

Таким чином, попри вимушене відключення обчислювальних потужностей в Китаї, майнери, які залишилися, зацікавлені в продовженні видобутку криптовалюти і користуються перевагами послабленої конкуренції. Їхні доходи зросли, в той час як загальний обсяг нагород за додавання блоків впав разом з кількістю блоків. За останню добу було додано 116 блоків при стандартному значенні в 144. Деякі аналітики пов’язали недавнє падіння ціни біткоїна зі зниженням хешрейтом і висловили побоювання з приводу того, що майнери можуть почати відключати обладнання, проте дані поки вказують на зворотну ситуацію.

На цьому тижні був зафіксований рекордний інтервал між додаванням двох блоків в мережу біткоїна за 10 років. Користувачі, яким не пощастило відправити BTC в цьому і декількох попередніх блоках, були змушені очікувати підтвердження своїх транзакцій понад дві години.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *