Рей Даліо

Рей Даліо: Цифровий юань буде більш конкурентоспроможним, ніж цифровий долар

Засновник найбільшого у світі хедж-фонду Bridgewater Associates Рей Даліо сказав, що цифровий юань буде більш конкурентоспроможним, ніж цифровий долар.

В інтерв’ю CNBC у понеділок, 31 травня, Даліо сказав, що, на його думку, ФРС випустить цифровий долар, але цифровий юань буде «дуже життєздатною альтернативою» для багатьох інвесторів в разі широкого прийняття на міжнародному рівні.

Даліо очікує, що китайський юань стане головною резервною валютою раніше, ніж очікувалося.

Зараз Китай є найбільшою торговельною країною у світі. Даліо очікує, що все більше торговельних і фінансових операцій буде здійснюватися в юанях.

«Я думаю, ви побачите, що в майбутньому юань стане більш значущою, сильною, стабільною та привабливою ​​валютою, а також більш використовуваною валютою», – сказав Даліо.

Згідно з даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), в цей час долар США є найбільшою резервною валютою у світі з часткою майже 60%. Частка китайського юаня становить близько 2% після євро, японської єни та британського фунта. Але Даліо очікує, що частка юаня зросте приблизно до 10-15% через 5-10 років.

«Я думаю, що це буде відбуватися швидше, ніж очікує більшість людей», – сказав він. «Це пов’язано не тільки з тим, що робить Китай. Це пов’язано з тим, що робить долар ».

Даліо вважає, що цифровий юань буде конкурувати з біткоіни, «альтернативної валютою». Але, за його словами, цифровий юань не захопить ринок криптовалюта повністю. «Ніщо ніколи повністю не перемагає», – уклав він.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *