17 Грудня 2022 в 20:48
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Регулятори США закликають до посилення регулювання криптофірм

криптовалюти
Share this page to Telegram

На п’ятничному засіданні Ради з нагляду за фінансовою стабільністю США низка ключових фінансових регуляторів країни закликала до посилення ліцензування, пославшись на поточні проблеми з криптовалютними фірмами.

Дуже важливо привести діяльність посередників, а також емітентів токенізованих цінних паперів у відповідність до вимог, — сказав голова Комісії з цінних паперів та бірж Гері Генслер, додавши, що, на його думку, багато криптофірм не дотримуються чинних правил.

Нічого з того, що стосується крипторинків, не суперечить законам про цінні папери. Спекулятивність, нестабільність і практично повна, на мій погляд, невідповідність ринку чинним законам наражають інвесторів на ризик.

SEC, у тому числі її нинішній голова Генслер та колишній голова Джей Клейтон, тривалий час стверджували, що більшість цифрових активів є цінними паперами й тому підпадають під дію відповідних законів.

Криптобіржі, що у США, нині роблять це переважно через різні державні підприємства, які надають послуги грошових переказів.

Член Ради з нагляду за фінансовою стабільністю США Рохіт Чопра, який є директором Бюро фінансового захисту споживачів США, заявив, що статус-кво не відповідає криптокомпаніям та іншим фінтех-підприємствам, особливо тим, що зберігають депозити клієнтів без страховки від Федеральної корпорації зі страхування вкладів. Як приклад він навів сумнозвісну біржу FTX.

Банкрутство такої компанії може призвести до того, що мільйони американських споживачів стануть незабезпеченими кредиторами конкурсної маси, як це сталося з клієнтами FTX.

Наші закони про грошові перекази були призначені задля забезпечення довгострокової стабільності фірм такого типу.

Міністр фінансів Джанет Йеллен послалася на жовтневий звіт Ради з нагляду за фінансовою стабільністю США, зазначивши, що «діяльність з криптоактивами може становити ризик для фінансової системи США, якщо їх взаємозв’язок із традиційною фінансовою системою або їх загальний масштаб зростатимуть без дотримання чи поєднання з відповідним регулюванням».

Регулятори також хочуть оцінити, «чи може, чи має структура деяких бірж цифрових активів відповідати чинним законам та правилам», згідно з коротким викладом звіту за 2022 рік, який вони одноголосно схвалили.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар