криптовалюти

Регулятор Австралії засумнівався у дотриманні бірж CoinSpot вимог AML/CTF

Австралійська комісія з цінних паперів та інвестицій (ASIC) розслідує ймовірну незаконну діяльність компанії, власників якої підозрюють у переказі коштів інвесторів у криптовалюти. Про це повідомляє The Sydney Morning Herald.

ASIC запідозрила компанію A One Multi та її власників в організації незаконної інвестиційної схеми. Як зазначає регулятор, вони переконували клієнтів вкласти їхні пенсійні виплати до самоврядного фонду, обіцяючи річний прибуток у розмірі понад 20%.

З 1 січня 2019 року до 30 червня 2021 року понад 60 клієнтів інвестували приблизно 25 млн австралійських доларів (майже $18 млн на момент написання) на рахунки A One Multi.

ASIC стверджує, що власники використали понад 5,7 млн ​​австралійських доларів (близько $4,1 млн) із цих коштів на особисті потреби, у тому числі на купівлю нерухомості та автомобілів на їхнє ім’я. Вони також купували за ці гроші криптовалюту.

В ASIC виявили, що підозрювані купували біткоїн через місцеву біржу CoinSpot. Спочатку представники платформи повідомили регулятору про відсутність облікових записів власників A One Multi, проте пізніше ASIC виявила рахунки на CoinSpot, пов’язані з одним із них.

У ході розслідування виявилося, що на рахунок власника A One Multi на біржі надходило майже 376 ВТС (понад $21 млн на момент написання), при цьому було продано криптовалюту на суму 979 843 австралійських доларів (близько $704 000).

В ASIC вважають, що криптовалюту, що залишилася, перевели на холодний гаманець.

На тлі розслідування регулятор засумнівався у дотриманні біржею CoinSpot заходів щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (AML/CTF).

Представники майданчика зазначили, що інформація щодо запитів щодо даних клієнтів «може потребувати перевірки, перш ніж стане доступною». Водночас зазвичай подібні вимоги про дотримання конфіденційності не поширюються на запити регуляторів.

Тепер ASIC очікує, що підозрювані сприятимуть у розслідуванні та нададуть доступ до криптовалютних гаманців, щоб повернути гроші інвесторам.

Нагадаємо, у жовтні австралійські правоохоронці затримали передбачуваних організаторів схеми з відмивання $62 млн через криптовалюти.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *