Криптобіржі

Проєкт Diem намагається заручитися допомогою чиновників у Вашингтоні

Амбіційний проєкт компанії Facebook по платежах до цифрової валюти Diem досі не реалізований, попри численні спроби привернути увагу фінансових регуляторів.

За повідомленням The Washington Post, Diem натрапляє на труднощі, з якими важко впоратися навіть при наявності зв’язків з високопоставленими політиками в адміністрації Байдена.

Повідомляється, що на початку вересня глава Facebook Financial (F2) Девід Маркус зустрівся з представниками регуляційних органів у Вашингтоні. Анонімні джерела кажуть, що Маркус доводив важливість криптовалют в розширенні доступу до фінансових продуктів, підкреслюючи при цьому переваги платіжного додатка Novi від Diem.

Представники Diem, яких цитує The Washington Post, відзначають, що регуляційні органи задоволені змінами в дизайні проєкту. Дійсно, Diem зазнав значних трансформацій щодо концепції, опублікованої ще у 2019 році.

Спочатку отримав назву Libra проєкт, підтримуваний Facebook, був задуманий як глобальна платіжна система, що включає «Facebook Coin», підтримувана кошиком фіатних валют.

Після ребрендингу Diem прагне запустити окремі цифрові валюти з прив’язкою до фіатної валюти, починаючи зі стейблкоіна з прив’язкою до долара США.

Однак вважається, що ключові політики, в тому числі міністр фінансів Джанет Еллен і кілька членів Конгресу, виступають проти стейблкоінів, випущених в приватному порядку. Нещодавно сенатор Елізабет Уоррен назвала криптовалюти новим тіньовим банком, висловивши стурбованість з приводу стейблкоінів.

Таким чином, попри всі зусилля і переговори, майбутнє Diem як і раніше під питанням.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *