Майнінг

Президент Казахстану підписав закон про введення додаткової плати за майнінг

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон, що передбачає введення додаткової плати за майнінг. Раніше його ухвалив Сенат парламенту.

У Національній асоціації блокчейну та індустрії дата-центрів Казахстану заявили ForkLog, що це рішення «дуже негативно позначиться на інвестиційній привабливості індустрії».

За словами президента асоціації Алана Дорджиева, майнери з Китаю, що розглядають Казахстан як можливу юрисдикцію для міграції, також «бентежить дана ініціатива».

Депутат Альберт Рау заявив, що влада не бачить ніяких «критичних наслідків» від прийняття закону. ЗМІ називають Рау ініціатором законопроєкту, однак сам він сказав, що це «урядовий варіант поправок».

Нагадаємо, закон передбачає введення додаткової плати в розмірі 1 тенге за 1 кВт · год електроенергії, спожитої при майнінгу. Нові правила повинні набути чинності 1 січня 2022 року.

Влада говорила, що введення додаткової плати за електроенергію для видобутку криптовалют дозволить «вивести з тіні тих майнерів, хто в сірій зоні».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *