Майнінг

Президент Казахстану доручив «невідкладно» врегулювати майнінг

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив забезпечити «невідкладне» законодавче регулювання майнінгу. Про це він заявив на зустрічі з міністром енергетики країни Магзумом Мірзагалієвим.

За словами міністра, так звані «сірі» майнери споживають приблизно до 1200 МВт електроенергії.

Президент країни підкреслив, що компанії, що офіційно здійснюють видобуток, криптовалют, продовжать діяльність без будь-яких обмежень.

У казахстанській асоціації блокчейн-технологій повідомили ForkLog, що за Міненерго створено робочу групу, в рамках якої розглядаються пропозиції щодо виявлення «сірих» майнерів.

Також голова Асоціації Сапар Ахметов розповів про те, що пілотний проєкт із запуску криптобіржі, участь у якому бере Міжнародний фінансовий центр «Астана» та нацбанк, знаходиться на завершальній стадії.

Видобуток криптовалют на території Казахстану не заборонений, при цьому майнери вони зобов’язані інформувати владу про свою діяльність.

Нагадаємо, у червні Касим-Жомарт Токаєв підписав закон, який передбачає запровадження додаткової плати за майнінг. Нові правила набудуть чинності 1 січня 2022 року.

У вересні Міненерго запропонували обмежувати обсяги споживання майнінгових дата-центрів у разі дефіциту електрики. Влада також хоче створити реєстр майнінг-ферм.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.