еCNY

Поліція Китаю розкрила чергову справу про шахрайство із цифровим юанем

Поліція Баотоу, одного з великих міст Внутрішньої Монголії, заарештувала чоловіка, на прізвище Гао (Gao), підозрюваного у відмиванні грошей через гаманець еCNY.

Під час розслідування правоохоронці Китаю виявили, що Гао викрав і перемістив на свій цифровий гаманець еCNY понад 8 мільйонів юанів ($1.25 мільйона). Викрадені гроші шахрай відмивав через свій цифровий гаманець та переказував на рахунки закордонної організації.

Схема шахрайства була побудована на засадах соціальних технологій. Гао дзвонив своїм жертвам, представлявся державним службовцям і повідомляв, що у жертви минув термін паспорта. Після цього він просив надати необхідну інформацію, щоб ідентифікувати особу. Таким чином, він отримував доступ до особистих даних жертви, які використовував для доступу до його грошей.

Жертви злочинця звернулися до Центру боротьби з шахрайством при бюро округу Куньмін та повідомили про викрадення грошей. Було сформовано робочу групу, яка змогла простежити, як гроші громадян переміщувалися на електронний гаманець.

Поліція не змогла самостійно ідентифікувати гаманець та звернулася за консультацією до фінансових органів. Під керівництвом Народного банку Китаю, нарешті, було встановлено, що електронний гаманець належав Гао з міста Баян-Нур. Злочинця було заарештовано, а потім випущено під заставу окружним бюро Куньміна до появи нових фактів у цій справі, у зв’язку з новими правилами профілактики епідемії COVID-19. Наразі правоохоронні органи зайняті пошуком спільників шахрая.

Це вже третій випадок, зафіксований у Китаї, коли злочинець використовує цифровий юань. Нагадаємо, що влада Китаю на початку місяця затримала злочинне угруповання, яке відмивало гроші, використовуючи цифровий юань. Трохи пізніше було зафіксовано другий випадок шахрайства з еCNY.
Стурбована зростальною кількістю випадків шахрайства з цифровим юанем філія НБК у Сюн’ані закликала громадян проявляти пильність у ситуації, коли невідомі видаються державними службовцями та просять повідомити особисті дані.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.