DOGE

Під час телешоу з Ілоном Маском шахраї вкрали DOGE на $ 9 млн

Напередодні виступу генерального директора SpaceX і Tesla Ілона Маска на каналі NBC Saturday Night Light штатний інженер-дослідник компанії з кібербезпеки Tenable Сатна Наранг виявив десятки зламаних акаунтів в соціальних мережах YouTube і Твіттер, які використовували для фейкової роздачі криптовалюти.

За оцінками Наранга, з 7 по 9 травня шахраї заробили понад $ 10 млн. Аналіз фахівця показав, що шахраї вкрали понад 9,4 млн в Dogecoin, $ 609 000 в біткоінах і не менше $ 423 000 на Ethereum.

DOGE

Популярний YouTube-аккаунт Wave Music Bhojpuri з 18,9 мільйонами передплатників був зламаний під час шахрайської кампанії. Аналогічні проблеми з YouTube-каналами спостерігалися в США, Бразилії, Німеччини, Індонезії, Філіппінах, Саудівської Аравії та Казахстані.

Один зламаний канал на YouTube, керований шахраєм, відповідальний за втрату користувачами Dogecoin на $ 1,6 млн. Відео на цьому каналі зібрало близько 2 000 000 глядачів.

DOGE

Коментуючи успіх цих шахрайських кампаній, Наранг зазначив, що існує гостра потреба у посиленні заходів кібербезпеки в організаціях, які створили соціальні мережі.

Відповідальність за закриття цих кампаній лежить на сайтах соціальних мереж, таких як Твіттер і YouTube. Попереджувальні заходи з відстеження змін перевірених каналів у Твіттері на YouTube, особливо тих, які мають велику кількість передплатників, допоможуть зупинити це шахрайство, – сказав Наранг.

Також він підкреслив, що платформи соціальних мереж повинні застосовувати двофакторну аутентифікацію для верифікованих облікових записів з великою кількістю передплатників. Крім того, їм необхідно ретельно відстежувати такі облікові записи, тому що наявність значка про перевірку викликають у людей безумовну довіру.

Шахраї підривають цю довіру. Введення більш суворих правил для цих акаунтів в Твіттері каналів на YouTube не зупинить шахрайства з криптовалютою, але може допомогти знизити масовість цього явища, – закінчив експерт.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *