22 Січня 2022 в 13:27
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Павло Дуров розкритикував пропозицію ЦБ РФ про заборону криптовалют та майнінгу

Павел Дуров
Share this page to Telegram

Засновник Telegram Павло Дуров розкритикував пропозицію Банку Росії щодо заборони майнінгу та операцій із криптовалютами на території РФ. За його словами, це призведе до відтоку з країни IT-фахівців та знищить високотехнологічні галузі.

«Прагнення регулювати ходіння криптовалют є природним з боку будь-якого фінансового органу. Однак, рекомендуючи накласти тотальну заборону на криптовалюти, ЦБ РФ пропонує виплеснути з водою і дитину. Така заборона навряд чи зупинить несумлінних гравців, але поставить хрест на легальних російських проєктах у цій сфері», – написав він.

На думку Дурова, заборона криптовалют неминуче загальмує розвиток ширшої галузі блокчейн-технологій. Він наголосив, що Росія є одним із лідерів за кількістю висококласних фахівців у цій сфері може стати великим гравцем нової економіки за умови «вдумливого регулювання».

20 січня ЦБ РФ запропонував запровадити заборону випуск, звернення та обмін криптовалют, і навіть організацію подібних операцій біля Росії. Регулятор заявив, що ці цифрові активи (включаючи стейблкоіни) претендують на заміну фіатних грошей, але використовуються насамперед у нелегальній діяльності.

Опитані ForkLog експерти назвали заборону біткоін-операцій у РФ кроком у бік безнадійного відставання країни у технологічному плані. На їхню думку, така ініціатива спровокує відтік фахівців і надходжень в економіку, але ринок, що склався, не вб’є.

Представники промисловості майнінгу вважають, що наведені в доповіді регулятора аргументи на користь заборони на території РФ операцій з видобутку криптовалют не витримують жодної критики.

21 січня голова комітету Держдуми з промисловості та торгівлі Володимир Гутєнєв заявив, що майнінгові ферми можна не забороняти, якщо вони діятимуть під жорстким контролем з боку держави.

Нагадаємо, згідно з Bloomberg, голова Банку Росії Ельвіра Набіулліна підтримала повну заборону на операції з криптовалютою через домовленість із ФСБ.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар