Аналіз біткоіна

Ончейн-аналіз біткоіна: ходлери продовжують збирати BTC

Ми проаналізували деякі ончейн-показники біткоіна (BTC), включаючи Coin Days Destroyed (CDD), щоб зрозуміти настрій довгострокових криптовалютних інвесторів. Цей індикатор допоможе визначити вік монет, які брали участь у розпродажі 25 квітня

Період бездіяльності біткоінів (Bitcoin Dormancy), CDD і вікові діапазони витрачених випусків (Spent Output Age Bands) говорять про те, що у розпродажі 25 квітня брали участь в основному молоді монети.

CDD біткоіна

Індикатор CDD безпосередньо пов’язаний з об’ємом транзакцій, при цьому він враховує, як довго монети залишалися нерухомими перед тим, як їх витратили. Поки монета лежить без руху, вона накопичує так звані монето-дні (coin day). Коли вона приходить в рух, ці накопичені дні «згорають».

Таким чином, індикатор Coin Days Destroyed показує сукупну кількість «монето-днів», згорілих в певний період.

У 2021 році CDD досяг піку 4 січня на рівні 37 240 987 днів. Це означає, що монети, які брали участь в транзакції в цей день, до цього в сукупності зберігалися нерухомо 37 240 987 днів.

Потім він сформував три знижувальні піки: 24 лютого, 15 квітня і 27 квітня.

При цьому 25 квітня було “спалено” 15 215 538 монето-днів, що нижче довгострокового середнього значення.

Таким чином, індикатори зафіксували зростання транзакцій за участю старих монет 27 квітня, але у розпродажі 25 квітня брали участь в основному монети короткострокових власників.

Графік BTC Coin Days
Графік BTC Coin Days

Dormancy

Індикатор бездіяльності (Dormancy) схожий на CDD, але у нього є одна важлива відмінність. CDD оцінює загальну кількість монето-днів, знищених в певний день, а dormancy вимірює середній вік кожної переміщеної монети. Теоретично, якщо переміщується дуже велика кількість молодих монет, індикатор CDD буде високим, а dormancy – низьким.

Як і CDD, індикатор dormancy сформував вершину 4 січня, коли середній вік переміщених монет склав 57,1 день.

Відтоді індикатор сформував три знижувальні піки: 24 февраля, 14 березня і 15 квітня.

Цікаво, що показник нерухомості знижується з 15 квітня, не демонструючи жодних ознак зростання. Це не схоже на те, що сталося з CDD, який зріс 15 квітня.

Це означає, що починаючи з 15 квітня зросла кількість переміщуваних монет, але всі вони в основному були «молодими», тобто належали короткостроковим власникам.

Графік BTC Dormancy
Графік BTC Dormancy

Spent Output Age Bands

Вікові діапазони витрачених випусків (Spent Output Age Bands) показують, який відсоток витрачених монет належить до певної «вікової групи».

На зображенні нижче світло-помаранчевим кольором позначені монети, які зберігалися від одного дня до одного тижня перед транзакцією, а темнішим помаранчевим кольором позначені монети, які зберігалися від одного тижня до одного місяця. Фіолетовий і темно-синій кольори позначають монети, які останній раз переміщалися понад три місяці тому.

Індикатор показав різке зростання на падінні ціни 25 квітня.

Графік Glassnode
Графік Glassnode
Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *