26 Червня 2023 в 19:45
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Неясний статус ефіру в SEC залишає ETH далеко позаду ралі біткоїну

ETH
Share this page to Telegram

Деякі спостерігачі ринку вважають, що невизначеність регулювання США щодо ефіру завдає шкоди продуктивності токену порівняно з недавнім ралі біткоїну.

Невизначеність пов’язана з тим, чи додасть Комісія з цінних паперів і бірж США ефір у зростальний список цифрових активів, які вона вважає незареєстрованими цінними паперами, що може ускладнити торгівлю токенами. Біткоїн розглядається у США як товар, а не як цінний папір, що допомагає уточнити його статус.

SEC цього місяця позначила 19 монет незареєстрованими цінними паперами у судових процесах проти криптобірж Binance Holdings Ltd. та Coinbase Global Inc. Деякі з цих токенів впали більш ніж на 20% з першого судового позову 5 червня.

Ціна ефіру мало змінилася за той же період, тоді як біткоїн підскочив приблизно на 14%. Остання, ймовірно, відображає втечу інвесторів від регулятивного ризику, а також достаток, який запропонували біржові фонди біткоїн від BlackRock Inc. та інші, що передвіщають нові джерела попиту. Тим не менш, цього року обидва вони значно зросли: біткоїн майже подвоївся, а ефір зріс приблизно на 60%.

“Я не знаю, яке обґрунтування SEC використовувала для назви цих токенів у своїх судових процесах”, – сказав Девід Лоуант, керівник відділу досліджень платформи торгівлі цифровими активами FalconX. Той факт, що ефір не був згаданий, “не означає, що актив залишився чистим”, додав він.

Комісія з цінних паперів і бірж натякнула, що відповідно до її нової моделі доказу частки (PoS) власний токен Ethereum може бути класифікований як цінний папір, і незабаром після того, як регулятор припустив, що США мають юрисдикцію над блокчейном, проти криптобіржі KuCoin.

Хоча SEC явно не назвала Ethereum, блокчейн та його токен мають те саме походження, що й деякі з 19 токенів, які вже віднесені до цінних паперів. Solana і Cardano засновані на тому самому механізмі proof-of-stake. MATIC від Polygon – це токен для масштабування ефіру, а AXS та SAND – токени для заробітку, створені на Ethereum під час буму ICO.

Якби Ефіріум був перезапущений сьогодні, він зіткнувся б з нормативними перешкодами, але оскільки він перейшов у широке використання і пройшло багато часу з моменту початкового продажу, примусові заходи проти самого Ефіріуму в будь-якому випадку були б малоймовірними, вважає Престон Бірн, партнер у юридичній фірмі Brown Rudnick:

“Існує ймовірність того, що Ethereum може вважатися цінним папером для цілей деяких вторинних транзакцій”, – сказав Бірн. «Зрештою, SEC може заявляти про що завгодно, але вирішувати, чи є Ethereum цінним папером, має суд, а не комісія. Я підозрюю, що якби це мало статися, то це вже сталося б».

Служби стейкінгу ефіру були названі в позовах SEC, і оскільки Coinbase і Binance представляють значну частину цього стейкінгу, це може пояснити деяку обережність щодо ефіру на даний момент, сказав Ріяд Кері, аналітик Kaiko.

«Комісії з цінних паперів і бірж не обов’язково називати кожен криптоактив, який вони вважають цінним папером, щоб відстоювати свою позицію в цьому розгляді, тому їм не вигідно вступати в більш похмуру дискусію про те, чи є ETH цінним папером у цьому контексті», — сказав Лоант із FalconX.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар