Казахстан

Місцевий депутат пропонує розробити більше нормативних актів для “регулювання” видобутку криптовалют в Казахстані

Владі необхідно розширити нормативно-правову базу для майнерів криптовалют, вважає депутат парламенту Казахстану. Додаткові правила повинні впорядкувати їхню діяльність і допомогти виправити громадську думку, що формується, про те, що вони несуть відповідальність за дефіцит електроенергії в країні.

У нещодавній заяві Дюсенбая Турганова, депутата Мажиліса, нижньої палати парламенту Казахстану, йдеться про необхідність ухвалити нові нормативні вимоги та критерії для індустрії криптодобування, щоб упорядкувати її діяльність.

Депутат підкреслив, що майнінг є законною промисловою діяльністю з моменту ухвалення законодавчих поправок у 2020 році. Він також підтвердив, що з січня 2022 року майнери, які працюють відповідно до закону, сплачуватимуть до бюджету новий вид податку.

“Проте на тлі передбачуваного дефіциту електроенергії в суспільстві склалася невірна, помилкова думка про цифровий майнінг як про винуватця енергетичної кризи, і складається враження, що державні органи не займаються цією проблемою належним чином”, – уточнив Турганов.

У Казахстані зростає дефіцит електроенергії, за перші 9 місяців цього року показник перевищив 7%. У листопаді мешканці зіткнулися з відключенням електроенергії, а на півдні країни було запроваджено обмеження. Щоб подолати дефіцит, Казахстану довелося імпортувати електроенергію з Росії за вищими тарифами.

У нестачі електроенергії звинувачують “сірих шахтарів”, розглядаються різні рішення.

Дюсенбай Турганов наполягає на тому, що саме безконтрольне споживання електроенергії нелегальними майнінговими фермами є основною причиною ситуації, що склалася. Щоб вирішити цю проблему, уряд має активізувати зусилля щодо виявлення так званих “сірих шахтарів” та припинення їхньої незаконної діяльності, додав він.

Місцевий портал ділових новин Inbusiness.kz цитує Турганова:

“Необхідно розробити та прийняти необхідні вимоги та критерії для впорядкування діяльності майнерів та розвитку інтегрованої екосистеми обігу цифрових активів на базі AIFC для зниження частки тіньової економіки”.

Парламентарій пропонує майнерам взяти участь у розвитку відновлюваних джерел енергії в Казахстані та допомогти впоратися з дисбалансом у системі енергопостачання країни.

На початку жовтня колеги Тургенова запропонували створити державний реєстр криптовалютних ферм, які працюють у країні. Стурбовані зростанням споживання енергії в цьому секторі, законодавці також хочуть стягувати з майнерів вищу плату за електроенергію.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.