Telegram Open Network

Майже 50 інвесторів подали позов проти Telegram Open Network

У Лондоні почався арбітражний процес за позовом інвесторів до компаній, пов’язаних з блокчейн-платформою Telegram Open Network (TON). Про це в інтерв’ю повідомив керівний партнер інвестиційного фонду Da Vinci Capital Олег Желєзко.

За його словами, мова йде про майже 50 інвесторів Disruptive Era Fund, що знаходиться під управлінням Da Vinci Capital. В сукупності вони вклали в Telegram $ 72,1 млн.

Da Vinci Capital виступає в судовому розгляді з Telegram як координатор.

Олег Желєзко розповів, що пропозиція про повернення вкладених в криптовалюту TON коштів було зроблено «не до кінця коректно»: воно надійшло приблизно за 24 години до дедлайну.

“В результаті багато учасників не отримали фізичну можливість проаналізувати документи та отримати адекватне повернення на зроблені інвестиції”, – зазначив він.

Желєзко послався на «важкі комунікаційні моменти», через що інвесторам було «дуже важко прийняти правильне рішення про те, взяти гроші назад або конвертувати в кредит».

За словами Желєзко, питання до творців TON є «у європейських, американських інвесторів, які також, напевно, переводять свої права в ту чи іншу юридичну площину».

Партнер Da Vinci Capital не виключив, що їхній позов до Telegram буде не єдиним:

«Зараз працюють незалежні компанії, які акумулюють інтереси різних інвесторів».

Нагадаємо, в ході двох раундів закритого ICO в лютому і березні 2018 року TON залучив $ 1,7 млрд від 175 інвесторів в США і за їх межами. Серед них – структури мільярдера Романа Абрамовича і Михайла Абизова.

У квітні 2020 Павло Дуров повідомив інвесторів TON, що запуску не буде через конфлікт з SEC і заборони на розподіл токенів Gram. Він пообіцяв неамериканським інвесторам повернути через рік 110% від спочатку вкладених сум, а тим, хто не погодиться на такий варіант, віддати 72% відразу.

За умовами мирової угоди з SEC, Telegram зобов’язалася виплатити відомству штраф $ 18,5 млн, а також повернути інвесторам $ 1,22 млрд.

У квітні 2021 року ЗМІ повідомили, що деякі інвестори TON вже отримали кошти, а інша частина – повідомлення про старт виплат.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *