Albany Engineering

Майнінг біткоїну допоміг зберегти найстарішу ГЕС США

Гендиректор компанії Albany Engineering Джим Беша-старший (Jim Besha Sr) організував видобуток біткоїну на відновлюваній електроенергії, щоб зберегти побудовану 125 років тому гідроелектростанцію.

Завдяки переведенню потужностей на майнінг отримав нове життя історичний об’єкт — збудована у 1897 році найстаріша гідроелектростанція США «Механівілль». Про це першим повідомив у своєму Твіттері голова порталу про криптовалюти Адам Бек (Adam Back):

«Підприємство, яке ось-ось мало бути закрите, вдалося зберегти завдяки фінансуванню від зеленого майнінгу».

Для тієї частини ГЕС, де стояли застарілі турбіни, наступали справді важкі часи, каже Джим Беша-старший.

«Попри те, що ГЕС знову працює на повну потужність, вона не приносить великого прибутку компанії Albany Engineering. Щоб зберегти „Механівілль“ як історичну пам’ятку з оригінальним обладнанням 1800-х років, було прийнято рішення використати частину енергії для створення додаткового джерела фінансування — екологічно чистого майнінгу біткоїну».

Майнінг досить гнучкий, щоб пристосувати його для роботи на будь-якому джерелі енергії, вважає Джим Беша-старший. При цьому глава Albany Engineering скептично ставиться до криптовалют як до довгострокових інвестицій. Тому не зберігає здобуті сатоші на криптовалютному гаманці, а щотижня конвертує їх у фіатні гроші. У найближчих планах компанії використовувати електроенергію для інших екологічних цілей, наприклад, для заряджання електромобілів.

У вересні австралійський гігант фінансових послуг Macquarie Group і компанія Blockstream заявили про створення тестового майнінгового підприємства на відновлюваних джерелах енергії. Argo Blockchain спільно з DMG Blockchain запустили перший екологічний пул для майнінгу біткоїну Terra Pool. Він повинен використовувати лише енергію гідроелектростанцій. На думку дослідників Центру альтернативних фінансів при Кембриджському університеті та представників IEA, частка біткоїну електрики, що використовується при майнінгу, з відновлюваних джерел буде збільшуватися.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.