Майнінг

Майнінг біткоіна переміщається з Китаю до Канади, Євросоюз і Казахстан

Китай серйозно взявся за майнерів. Тиждень тому в рамках своєї політики по контролю фінансових ризиків уряд Китаю висловив намір боротися з видобутком криптовалют і вже в цьому значно досяг успіху.

Едвард Евенсон (Edward Evenson), керівник відділу розвитку бізнесу майнінгового пулу Slush Pool Braiins, повідомляє, що велика кількість китайського обладнання для майнінгу переміститься в інші країни. За словами Евенсона, в останні дні до нього звернулися власники ASIC-майнерів сумарною потужністю 300-400 МВт, які попросили допомоги в розподілі обладнання серед майданчиків в Північній Америці та Європі. Для порівняння, потужність всіх майнерів в канадській провінції Квебек становить приблизно ті ж 400 МВт.

Евенсон повідомив читачам свого твіттеру, що китайські майнери біткоіна зібралися переїжджати до Європи, а деякі вже почали переміщати майнінгові установки в Казахстан.

Рішення уряду Китаю призвело до швидкої зміни географії майнінгу біткоіна. У квітні на Китай припадало приблизно 65% світового хешрейту біткоіна. Заходи, прийняті на минулому тижні, змусили кілька великих компаній з видобутку біткоіна припинити свою діяльність в країні. Наприклад, звернув видобуток біткоіна BTC.TOP, на частку якого припадає приблизно 2,5% світового хешрейту.

Еверсон також додав, що заборона лише прискорила те, що і так намічалося в найближчій перспективі – майнери вже деякий час займаються виведенням потужностей з Китаю. Вони швидко адаптуються і скоро повністю відновлять потужності. Але вже в інших країнах.

Тепер центром видобутку біткоіна може стати Квебек. Ну або Казахстан – як вийде. В останні кілька років Квебек привернув велику кількість майнерів хорошими цінами на електрику – десятки великих майнінгових підприємств користуються гідроелектроенергією, так що заходи уряду Китаю можуть позитивно позначитися також і на екологічності майнінгу біткоіна.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *