1 Грудня 2022 в 11:31
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Майнери зіткнулися із проблемами в оплаті кредитів на $4 млрд

Майнінг
Share this page to Telegram

Компанії, що займаються видобутком криптовалюти, не можуть погасити борги й натомість віддають кредиторам сотні тисяч пристроїв для майнінгу, які слугували запорукою.

Майнери, які залучили близько $4 млрд на купівлю обладнання для видобутку криптовалют, коли рентабельність майнінгу сягала 90%, тепер не виплачують кредити й віддають кредиторам сотні тисяч пристроїв, які слугували запорукою, пише Bloomberg.

Після краху FTX це приносить ще більше проблем компаніям із криптоіндустрії, таким як New York Digital Investment Group (NYDIG), Celsius Network, BlockFi Inc., Galaxy Digital та the Foundry (підрозділ Digital Currency Group), які надавали кредити майнінговим фірмам на придбання обладнання для видобутку криптовалют та будівництва центрів обробки даних.

Кредити, забезпечені обладнанням для майнінгу, стали одним із найпопулярніших інструментів фінансування в галузі, йдеться у статті. Тепер, коли майнінгові компанії зазнають складнощів через падіння курсу біткоїна і не мають коштів на виплату кредитів, їх кредитори не можуть конфіскувати у них будь-які інші активи, крім пристроїв для видобутку криптовалют, вартість яких впала на 85% з листопада минулого року.

Майнінгова компанія Iris Energy Ltd. заявила на початку листопада, що очікує дефолт за кредитами на суму $103 млн, які переважно забезпечуються майнінговим обладнанням. Компанія Core Scientific Inc. попередила про можливе банкрутство: станом на вересень мала кредити під заставу обладнання на суму $39 млн у NYDIG і $54 млн в BlockFi, що збанкрутував. А Stronghold Digital Mining вже повернула 26,2 тис. майнінгових установок у серпні, щоб покрити борг у розмірі $67 млн перед NYDIG.

Один із найбільших провайдерів хостингових послуг для майнерів Compute North Holdings, Inc. вже оголосила про банкрутство. Приватні майнінгові компанії нині підтримують близько 75% обчислювальної потужності мережі біткоїна, і, за даними аналітиків, більшість кредитів, взятих цими компаніями, залишається нерозкритою. Крім того, забезпечення цих кредитів зараз може коштувати менше, ніж платежі, що залишилися.

Кредитори вже мають у своєму розпорядженні безліч машин після ліквідації кредитів, виданих майнерами. Вони стикаються з тим, що продати це обладнання можна лише з великою знижкою через перенасичення ринку. Або ж їм доводиться шукати центри обробки даних для самостійного майнінгу біткоїнів.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар