14 Лютого 2022 в 21:54
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Майнери зі США заробили $4 млн на видобутку біткоїну за допомогою спалювання природного газу

криптомайнінг
Share this page to Telegram

23-річні жителі штату Техас Брент Уайтхед та Метт Лохстрох заснували компанію, яка видобуває біткоїни на нафтових родовищах. Про це пише CNBC.

Їхні транспортні контейнери з тисячами ASIC-майнерів розташовані на нафтових свердловинах Східного Техасу. природний газ, що виділяється при бурінні, надходить у генератори, які перетворять його в електрику для живлення обладнання.

Згідно з дослідженням Crusoe Energy Systems з Денвера, цей процес знижує викиди в CO2-еквіваленті приблизно на 63% у порівнянні з безперервним спалюванням у смолоскипах.

Ідея зайнятися здобутком першою прийшла Уайтхеду та Лохстроху у 2019 році, коли вони навчалися на другому курсі Техаського університету A&M. У створення компанії Giga Energy Solutions вони вклали гроші зі шкільних підробітків.

Протягом багатьох років нафтогазові компанії стикаються із проблемою виявлення пластів природного газу під час буріння свердловин. Щоб мати змогу продати знайдений газ, потрібний додатковий трубопровід. Однак у віддалених родовищах бурильникам доводиться спалювати його у смолоскипах. При цьому, така установка може викидати до 25% метану в атмосферу, забруднюючи її.

У таких умовах використання попутного газу для вироблення електроенергії стає найефективнішим – при попаданні у двигун або генератор згоряє 100% метану без втрат.

«У дитинстві я завжди бачив газові смолоскипи та розумів, наскільки це марнотратно. Наш проєкт дозволяє не лише зменшити викиди, а й монетизувати газ», — сказав Брент Уайтхед.

За його словами, Giga Energy Solutions підписала угоди з більш як 20 нафтогазовими компаніями, чотири з яких торгуються на біржі. Вони також ведуть переговори із суверенними фондами добробуту та націлені на розширення бізнесу. Упродовж лютого 2022 року до команди з 11 осіб приєднаються шість додаткових працівників.

Лохстрох і Уайтхед роблять ставку на те, що в потенціалі майнінг біткоїну здатний змінити економіку енергетичної галузі.

Біткоїн ніхто не контролює, і вам не потрібно питати дозволу на його використання”, – зазначив Метт Лохстрох.

За підрахунками підприємців, у 2021 році виторг Giga Energy Solutions склала понад $4 млн. До кінця 2022 року вони розраховують заробити понад $20 млн.

Лохстрох прогнозує, що на наступному етапі самі енергетичні компанії почнуть добувати біткоїн.

Нагадаємо, 2020 року «Газпром нафта» відкрила можливість використати для майнінгу біткоїну енергію від перероблювання попутного газу на родовищі в Ханти-Мансійську.

У тому ж році норвезька енергетична компанія Equinor Energy заявила про готовність направити отримуваний при видобутку нафти на родовищі Баккен в США попутний газ на вироблення електроенергії та майнінг біткоїну.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар