Майнінг

Майнери залишають Казахстан

Однією з перших компаній, яка розпочала цей процес, стала BitFuFu. Слідом за нею через труднощі, пов’язані із забезпеченням електроенергією, про ре-локацію стали замислюватися й інші.

BitFuFu прокоментувала ситуацію, розповівши, що керівництво країни запровадило норми споживання електрики через посилення енергетичної кризи. Це викликало простій обладнання і, у зв’язку з цим, було ухвалено рішення ре-локаціюватись у США. Представники компанії підтвердили CoinDesk, що частина майнерів вже в Америці. За інформацією Financial Times, у країні було розміщено близько 80 тис. пристроїв.

Про ситуацію, що склалася з CoinDesk, поговорив і представник Xive Дідар Бекбау, який підтвердив наявність обмежень, пов’язаних з електропостачанням. За його словами, на півдні майнінг перестав бути можливим. Крім США, ре-локація відбувається і в Росію.

Припинення роботи Xive прокоментували ForkLog в Асоціації блокчейн-технологій Казахстану, пояснивши, що причиною є розташування поблизу великих міст, які потребують великих обсягів електрики. Також члени асоціації впевнені, що дефіцит електроенергії суттєво ускладнює відкриття майнінгових ферм.

Нагадаємо, що після того, як влада Китаю посилила регулювання криптовалютної сфери, представники індустрії залишили КНР і переїхали до Казахстану. Глава Казахстану, своєю чергою, влітку 2021 року видав документ, що передбачає впровадження додаткової плати за споживання енергії, пов’язане з майнінгом. щодо посилення регулювання та боротьби з нелегальним видобутком криптовалют.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.